ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 07. Februar 2022 16:10 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из физике, одржаном у суботу 5. фебруара 2022. године, ученици 6. разреда наше школе постигли су запажене резултате:

Лука Пљеваљчић - 2. место
Елеонора Стојановић - 2. место
Михајло Крстић - похвала

Наша пијаца - први разред у Главинцима

Датум: 07. Februar 2022 16:02 Категорија: Новости

Ученици првог разреда школе у Главинцима, организовали су "Нашу пијацу" , међусобно поделили улоге, од папира направили новац, исписали цене и нису заборавили да користе лепе речи ИЗВОЛИ, ХВАЛА, МОЛИМ.

Биљке које користимо у исхрани

Датум: 07. Februar 2022 15:55 Категорија: Достигнућа

Ученици 1. разреда у Главинцима су се потрудили да направе што више врста биљака које се користе у исхрани.

РАДОВИ ОДЕЉЕЊА 3/1 У ЧАСОПИСУ "ВИТЕЗ"

Датум: 05. Februar 2022 21:08 Категорија: Достигнућа

Ученици 3/1 разреда из Мајура са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, на часовима ваннаставних активности, писали су, цртали и израђивали радове за часопис "Витез". Овај дечији часопис, кога ученици овог одељења радо читају, у јануарском и фебруарском броју их је обрадовао. Објављени су радови Петра Марковића и Виктора Стефановића. Браво за све ученике, браво за "Витез"!

СВЕТОСАВСКА ПРИРЕДБА

Датум: 27. Januar 2022 00:10 Категорија: Достигнућа

У сусрет Светом Сави

Датум: 26. Januar 2022 16:35 Категорија: Новости

Поводом Савиндана, ученици 5/1 из Мајура реализовали су са наставницом српског језика и књижевности Јеленом Гавриловић Миликић тематски час посвећен Светом Сави.
Три групе ученика имале су истраживачке задатке о легендама и предањима о Светом Сави, као и о манастирима и задужбинама чији су ктитори били Свети Сава и Немањићи. Поносни смо на наше ученике јер на најлепши начин чувају аманет Светог Саве и корачају његовим стопама.

Школско такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 26. Januar 2022 16:22 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 24.01.2022.у библиотеци матичне школе. На општински ниво такмичења пласирала се ученица Елеонора Стојановић 6/1, а ученици Михајло Крстић 6/1 и Петра Вучић 6/2 су се одлуком наставница српског језика и књижевности Иване Јаковљевић и Јелена Гавриловић Миликић пласирали условно на даљи ниво такмичења.

Елеонора Стојановић 6/1 - 16 поена
Михајло Крстић 6/1 - 12 поена (условно)
Петра Вучић 6/2 - 10 поена (условно)
Лука Пљеваљчић 6/1 - 9 поена
Андријана Ристић  6/2 - 4 поена.

НАГРАДНИ КОНКУРС

Датум: 21. Januar 2022 20:00 Категорија: Достигнућа

Народна библиотека “Радислав Никчевић” Јагодина, расписала је за време распуста конкурс на тему Зима. Ученици су имали задатак да нацртају једну зимску сличицу, техником по жељи. На конкурсу, узели су учешће и ученици 2/1 и 3/1 разреда:Дарија Весић, Доротеа Весић, Александар Савић и Лела Илић.
Ученица Доротеа Весић освојила је прво место на овом конкурсу.

СРЕЋАН БОЖИЋ

Датум: 07. Januar 2022 18:24 Категорија: Новости

ОНО ШТО СВАКОМ ДЕТЕТУ ТРЕБА ЈЕ ДАР ЗАЈЕДНИЧКИХ ТРЕНУТАКА И ЉУБАВИ!
МИР БОЖЈИ, ХРИСТОС СЕ РОДИ!
СРЕЋАН БОЖИЋ ЖЕЛИ ВАМ КОЛЕКТИВ ОШ "РАДИСЛАВ НИКЧЕВИЋ".

СРЕЋНА НОВА 2022. ГОДИНА

Датум: 03. Januar 2022 23:19 Категорија: Новости