Општинско такмичење из математике

Датум: 22. Februar 2022 20:16 Категорија: Достигнућа

Јака воља, жеља, труд, рад, вредноћа и кад је најтеже, доказ су наши резултати.
На Општинском такмичењу из математике, одржаном 20.фебруара 2022. године у ОШ „Милан Мијалковић“ у Јагодини, наши ученици млађих разреда остварили су следеће резултате:

- Виктор Стефановић (3/1 разред) треће место
- Матија Веселиновић (3/1 разред) треће место

- Теодора Крстић ( 4/1 разред) треће место
- Нађа Ивковић( 4/1 разред) похвала
- Mихајло Димитријевић(4/3 разред) похвала

Ученици, Доротеи Весић (3/1 разред), такође, честитамо на учешћу и постигнуом резултату.

Општинско такмичење из математике

Датум: 21. Februar 2022 15:45 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из математике, одржаном 20.фебруара 2022. године у ОШ „Бошко
Ђуричић“ у Јагодини, наши ученици старијих разреда остварили су следећи пласман:

- Лука Пљеваљчић (6. разред) друго место
- Елеонора Стојановић (6. разред) треће место
- Михајло Крстић ( 6. разред) похвала
- Емилија Стефановић ( 5.разред) похвала
Ученицима Анастасији Милановић (6.разред) и Матији Радосављевић (8. разред), такође,
честитамо на учешћу и постигнутим резултатима.

Правилник о безбедности

Датум: 10. Februar 2022 20:32 Категорија: Достигнућа

Имајући у виду колико је важна безбедност деце,ученици од 1. до 4. разреда из Главинаца потрудили су се и са својим учитељицама Маром Огњановић и Сањом Ивковић Јевтић истакли све оно што је важно у вези безбедности и послали поруку да свако дете мора бити безбедно!

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 07. Februar 2022 16:10 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из физике, одржаном у суботу 5. фебруара 2022. године, ученици 6. разреда наше школе постигли су запажене резултате:

Лука Пљеваљчић - 2. место
Елеонора Стојановић - 2. место
Михајло Крстић - похвала

Наша пијаца - први разред у Главинцима

Датум: 07. Februar 2022 16:02 Категорија: Новости

Ученици првог разреда школе у Главинцима, организовали су "Нашу пијацу" , међусобно поделили улоге, од папира направили новац, исписали цене и нису заборавили да користе лепе речи ИЗВОЛИ, ХВАЛА, МОЛИМ.

Биљке које користимо у исхрани

Датум: 07. Februar 2022 15:55 Категорија: Достигнућа

Ученици 1. разреда у Главинцима су се потрудили да направе што више врста биљака које се користе у исхрани.

РАДОВИ ОДЕЉЕЊА 3/1 У ЧАСОПИСУ "ВИТЕЗ"

Датум: 05. Februar 2022 21:08 Категорија: Достигнућа

Ученици 3/1 разреда из Мајура са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, на часовима ваннаставних активности, писали су, цртали и израђивали радове за часопис "Витез". Овај дечији часопис, кога ученици овог одељења радо читају, у јануарском и фебруарском броју их је обрадовао. Објављени су радови Петра Марковића и Виктора Стефановића. Браво за све ученике, браво за "Витез"!

СВЕТОСАВСКА ПРИРЕДБА

Датум: 27. Januar 2022 00:10 Категорија: Достигнућа

У сусрет Светом Сави

Датум: 26. Januar 2022 16:35 Категорија: Новости

Поводом Савиндана, ученици 5/1 из Мајура реализовали су са наставницом српског језика и књижевности Јеленом Гавриловић Миликић тематски час посвећен Светом Сави.
Три групе ученика имале су истраживачке задатке о легендама и предањима о Светом Сави, као и о манастирима и задужбинама чији су ктитори били Свети Сава и Немањићи. Поносни смо на наше ученике јер на најлепши начин чувају аманет Светог Саве и корачају његовим стопама.

Школско такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 26. Januar 2022 16:22 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 24.01.2022.у библиотеци матичне школе. На општински ниво такмичења пласирала се ученица Елеонора Стојановић 6/1, а ученици Михајло Крстић 6/1 и Петра Вучић 6/2 су се одлуком наставница српског језика и књижевности Иване Јаковљевић и Јелена Гавриловић Миликић пласирали условно на даљи ниво такмичења.

Елеонора Стојановић 6/1 - 16 поена
Михајло Крстић 6/1 - 12 поена (условно)
Петра Вучић 6/2 - 10 поена (условно)
Лука Пљеваљчић 6/1 - 9 поена
Андријана Ристић  6/2 - 4 поена.