У сусрет Светом Сави

Датум: 26. Januar 2022 16:35 Категорија: Новости

Поводом Савиндана, ученици 5/1 из Мајура реализовали су са наставницом српског језика и књижевности Јеленом Гавриловић Миликић тематски час посвећен Светом Сави.
Три групе ученика имале су истраживачке задатке о легендама и предањима о Светом Сави, као и о манастирима и задужбинама чији су ктитори били Свети Сава и Немањићи. Поносни смо на наше ученике јер на најлепши начин чувају аманет Светог Саве и корачају његовим стопама.

Школско такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 26. Januar 2022 16:22 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 24.01.2022.у библиотеци матичне школе. На општински ниво такмичења пласирала се ученица Елеонора Стојановић 6/1, а ученици Михајло Крстић 6/1 и Петра Вучић 6/2 су се одлуком наставница српског језика и књижевности Иване Јаковљевић и Јелена Гавриловић Миликић пласирали условно на даљи ниво такмичења.

Елеонора Стојановић 6/1 - 16 поена
Михајло Крстић 6/1 - 12 поена (условно)
Петра Вучић 6/2 - 10 поена (условно)
Лука Пљеваљчић 6/1 - 9 поена
Андријана Ристић  6/2 - 4 поена.

НАГРАДНИ КОНКУРС

Датум: 21. Januar 2022 20:00 Категорија: Достигнућа

Народна библиотека “Радислав Никчевић” Јагодина, расписала је за време распуста конкурс на тему Зима. Ученици су имали задатак да нацртају једну зимску сличицу, техником по жељи. На конкурсу, узели су учешће и ученици 2/1 и 3/1 разреда:Дарија Весић, Доротеа Весић, Александар Савић и Лела Илић.
Ученица Доротеа Весић освојила је прво место на овом конкурсу.

СРЕЋАН БОЖИЋ

Датум: 07. Januar 2022 18:24 Категорија: Новости

ОНО ШТО СВАКОМ ДЕТЕТУ ТРЕБА ЈЕ ДАР ЗАЈЕДНИЧКИХ ТРЕНУТАКА И ЉУБАВИ!
МИР БОЖЈИ, ХРИСТОС СЕ РОДИ!
СРЕЋАН БОЖИЋ ЖЕЛИ ВАМ КОЛЕКТИВ ОШ "РАДИСЛАВ НИКЧЕВИЋ".

СРЕЋНА НОВА 2022. ГОДИНА

Датум: 03. Januar 2022 23:19 Категорија: Новости

Снежна краљица

Датум: 29. Decembar 2021 23:14 Категорија: Достигнућа

Ученици 3/1 разреда матичне школе у Мајуру са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, у оквиру еТwining пројектаСвака звезда у Андерсеновом свету, лети ка по неком детету” извели луткарску представу и израдили филм Снежна краљица који ће моћи да погледају њихови другари.

Такође за своје другаре израдили су и електронску честитку.

СРЕЋНИ ПРАЗНИЦИ

Датум: 29. Decembar 2021 18:36 Категорија: Новости

ПРАЗНИЧНО РАСПОЛОЖЕЊЕ

Датум: 29. Decembar 2021 18:21 Категорија: Новости

Ученици другог разреда у матичној школи у Мајуру у празничном расположењу разменили честитке уз најлепше поруке за Нову годину.

НОВОГОДИШЊЕ ЖЕЉЕ

Датум: 29. Decembar 2021 18:16 Категорија: Новости

Ученици 5/1 разреда су ученицима 1/1 разреда направили и поделили поклоне за предстојеће празнике.

Споменици културе нашег краја

Датум: 29. Decembar 2021 18:07 Категорија: Достигнућа

У ОШ”Радислав Никчевић” ученици 3/1 разреда из Мајура, са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, на часовима ликовне културе говорили су о споменицима културе свога краја. У сарадњи са родитељима израдили су макете цркава и манастира свога краја.