Међународни дан жена

Датум: 08. Mart 2022 09:42 Категорија: Новости

Поводом Међународног дана жена, 8. марта, ученици из Главинаца потрудили су се да обрадују своје маме уз малу помоћ својих учитељица Маре Огњановић и Сање Ивковић Јевтић.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ЖЕНА - 8. МАРТ

Датум: 07. Mart 2022 22:42 Категорија: Новости

Данас трепере срца малих, а тако великих људи.
Ученици од 1. до 4. разреда, школе у Мајуру, поделиће срећне тренутке са најдражим особама. Честитаће мамама празник и поклониће им топле речи љубави
.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

Датум: 03. Mart 2022 22:22 Категорија: Достигнућа

На Републичком такмичењу у пливању, одржаном 1.3.2022. у Крагујевцу, нашу школу представљале су ученице Елеонора Стојановић 6/1 и Теодора Стојановић 8/1.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И ЈЕЗИЧКЕ КУЛТУРЕ

Датум: 03. Mart 2022 15:50 Категорија: Достигнућа

У ОШ ,,17. октобар", 26.02.2022, одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Нашу школу представљали су Елеонора Стојановић 6/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић), Михајло Крстић 6/1 (наставница Јелена Гавриловић Миликић), Петра Вучић 6/2 (наставница Ивана Јаковљевић).
Сви ученици су остварили добре резултате и достојанствено представили школу. Ученица Елеонора Стојановић 6/1 успела је да освоји 3. место и да се пласира на Окружно такмичење.

Национални дан књиге

Датум: 01. Mart 2022 12:41 Категорија: Достигнућа

Ученици 1. и 3. разреда из Главинаца су поводом Националног дана књиге са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић читали омиљене песме,приче и закључили колико је важно читати јер на тај начин богате свој речник,оштре ум и откривају мудрости.

У СУСРЕТ 8. МАРТУ

Датум: 28. Februar 2022 15:11 Категорија: Достигнућа

Ученици школе у Драгошевцу са учитељицом правили су поклоне за 8. март.

Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 28. Februar 2022 14:40 Категорија: Новости

У нашој школи ученици првог, другог и четвртог разреда заједно са својим учитељицама Мирославом Михајловић, Мајом Мићовић и Весном Рупник,  обележили Међународни дан борбе против вршњачког насиља.Ученици су исписивали поруке, смишљали слогане и показали да су свесни лоших ефеката насилног понашања као и да знају на који начин могу лепше комуницирати са својим вршњацима.

Дан розе мајица

Датум: 28. Februar 2022 11:17 Категорија: Новости

Ученици од 1. до 4. разреда из Главинаца обележили су Међународни дан посвећен борби против вршњачког насиља уз прегршт маштовитих активности са својим учитељицама Маром Огњановић и Сањом Ивковић Јевтић.

Општинско такмичење у клизању

Датум: 26. Februar 2022 21:28 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу у клизању одржаном 23 и 24.02.на градском клизалишту у Јагодини, наша школа заузела је 4.место.

Поносни наставници Топлица Андрејић и Маја Мићовић.

Дан розих мајица

Датум: 26. Februar 2022 21:21 Категорија: Новости

Последња среда у месецу фебруару посвећена је Међународном дану борбе против вршњачког насиља. Обележавање овог дана почело је од 2007.године када је један дечак из Канаде био изложен ужасном вршњачком насиљу, а све због тога што је носио мајицу розе боје у знак подршке својој мајци, оболелој од рака дојке.

Ученици 3/1 разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић обележили су Међународни дан борбе против вршњачког насиља и на тај начин указали на значај толеранције, емпатије и поштовања различитости.