Окружно такмичење из француског језика за 6. разред

Датум: 28. Mart 2022 15:20 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из француског језика, одржаном 27. марта 2022. у Свилајнцу, нашу школу представљале су ученице:
Елеонора Стојановић 6/1, Петра Вучић 6/2 и Анђелина Пантовић 6/2.
Наставник Биљана Ђокић.

Скупљамо веснике пролећа...

Датум: 23. Mart 2022 21:36 Категорија: Новости

У оквиру Ваннаставних активности а са корелацијом Света око нас ученици 2-1 разреда са учитељицом Мајом Мићовић уживали су у раскошној лепоти и мирису весника пролећа.

ДАН ШАРЕНИХ ЧАРАПА

Датум: 21. Mart 2022 20:10 Категорија: Новости

Ученици 2/1 и 3/1 разреда школе у Мајуру, са својим учитељицама Мајом Мићовић и Ружицом Стојановић Ђорђевић и ове године 21.марта обукли су шарене чарапе у знак подршке особама с Дауновим синдромом.Подсетили смо се да је 21.март симболичан датум, јер је за Даунов синдром карактеристично утростручење на 21.пару хромозома где уместо уобичајена два, особа има један хромозом више. Такав поремећај није могуће изменити нити га лечити. Оно што можемо, јесте да подржимо лепоту различитости међу нама и омогућимо деци, с Дауновим синдромом, достојанствен живот у нашој заједници.

Општинско такмичење из историје

Датум: 21. Mart 2022 17:14 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из историје, одржаном 20. марта у Основној школи "Милан Мијалковић", нашу школу представљали су ученици 8/1 разреда Немања Костић и Марко Ковачевић.
Наставник Стефан Сретеновић.

Дан шарених чарапа

Датум: 21. Mart 2022 17:06 Категорија: Новости

Ученици из Главинаца обули су шарене чарапе као симбол различитости и пружили подршку и прихватање особама са Дауновим синдромом.

Општинско такмичење из географије

Датум: 21. Mart 2022 10:36 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из географије, одржаном 19. марта у Основној школи "Љубиша Урошевић" у Рибару, ученик 8/1, Немања Костић, освојио је друго место и пласман на Окружно такмичење.
Наставник Маријана Цветковић.

Општинско такмичење из француског језика

Датум: 21. Mart 2022 10:32 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из француског језика које је одржано 6.3.2022. у ОШ ,,17. октобар“, нашу школу представљали су ученици 8. разреда Јулија Маринковић и Виктор Станковић у пратњи наставнице француског језика Биљане Ђокић.

Општинско такмичење из енглеског језика

Датум: 16. Mart 2022 20:24 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из енглеског језика које је одржано 05.03.2022. у ОШ ,,17. октобар“, нашу школу представљали су ученици 8. разреда Владимир Стојановић и Виктор Станковић у пратњи наставнице енглеског језика Тамаре Ивановић. Ученик Виктор Станковић освојио је 4. место, а Владимир Стојановић је освојио 3. место и пласирао се на окружно такмичење.
Све честитке ученицима на добрим резултатима и великом труду и раду.

Дан броја пи - 14. март

Датум: 14. Mart 2022 11:34 Категорија: Новости

Ученици математичке секције у Колару, заједно са наставницом Маријом Ристић, су 14.3.2022. обележили дан броја пи. Пи је математичка константа, данас широко примењивана у математици и физици. Њена приближна вредност је 3,14, а дефинише се као однос обима и пречника круга или као однос површина круга и квадрата над његовим полупречником.

ТАКМИЧЕЊЕ „МИСЛИША“

Датум: 13. Mart 2022 22:05 Категорија: Достигнућа

Четвртак 10.03.2022. године био је математички празник у нашој школи у Мајуру. У организацији математичког друштва „Архимедес“ из Београда, одржано је математичко такмичење „Мислиша“. На такмичењу су учествовали ученици млађих и старијих разреда из Мајура, Колара и Главинаца. Захваљујемо се свим учитељима, наставницама математике и младим љубитељима математике на учешћу и труду.