Угледни час: НАФТА

Датум: 06. April 2022 22:00 Категорија: Новости

У среду, 6. априла са ученицима 8. разреда одржан је угледни-сараднички час на тему : "Нафта". Аутор часа је наставница хемије Радица Јовановић, а сарадници Маријана Цветковић, наставник географије и Јелена Панић, наставник биологије. Тема је обрађена међупредметним повезивањем три предмета: хемије, географије и биологије.
(клик на слику)

Главни град и облик владавине

Датум: 06. April 2022 21:45 Категорија: Новости

У среду, 6. априла, одржан је угледни час географије у 6/1 разреду са темом: "Главни град и облик владавине". Наставник Маријана Цветковић.
(клик на слику)

ЧИТАЊЕМ ГРАДИМО ЛЕПШИ СВЕТ

Датум: 05. April 2022 21:39 Категорија: Новости

Иако  живимо  у  времену  брзог  развоја  и  доминације  технолошких  „чуда“, то  свакако  није  разлог  да  занемаримо  читање  књига  и  њихов  значај  у  животу   сваког  човека и детета. Пресудну улогу у развијању љубави према књизи и читању имамо, свакако, ми одрасли, родитељи, учитељи. Због тога је важно да им у томе помогнемо, да учинимо све што је у нашој моћи да деца заволе књигу. У оквиру школског пројекта ,, ЧИТАЊЕМ ГРАДИМО ЛЕПШИ СВЕТ", ученици другог разреда, са својом учитељицом Мајом Мићовић, показали су да читање и даље гради наш лепши и другачији свет.

Пројекат ученика 3/1 разреда "Занимације - воћне декорације"

Датум: 31. Mart 2022 22:05 Категорија: Новости

Популаран начин да привучемо ученике да се правилно хране и користе воће у исхрани, а да при том развијају потребу да оплемењују и развијају смисао за лепо, у пракси је управо њихово укључивање у припрему и декорисање воћних аранжмана.
Ученици 3/1 разреда из Мајура са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић у оквиру пројектне наставе реализовали су пројекат под називом "Занимације - воћне декорације" на коме су израђивали аранжмане од воћа, декоративне кишобранчиће од папира и научили да је воће веома важно у исхрани сваког човека.

РАСПЕВАНО ПРОЛЕЋЕ У ОШ „РАДИСЛАВ НИКЧЕВИЋ“

Датум: 30. Mart 2022 18:41 Категорија: Новости

Учитељица мајурских четвртака Весна Рупник одржала је у понедељак час музичке културе, посебан по томе што је она свирала хормонику док су је ђаци пратили певајући песме, због чега је музика одзвањала целом школом.
Пријатна мелодија и дечија граја привукли су пажњу и директорки школе Верици Ивановић Јовановић и педагогу Весни Недељковић. Пратећи звуке, отишле су до учионице четвртака и присуствовале овом дивном, распеваном часу.
Уживање је било слушати најпре изведбу песме „Завичају мој“ непознатог аутора, а потом и народну песму „У ливади под јасеном“. Дечије уједначене распеване гласове и учитељичино свирање још бајковитијим су учинили сунчеви зраци који су кроз прозоре пробијали у учионицу, подсећајући да је пролеће коначно ту, и да су сваки дан и сваки трен погодни за радост и песму.

Окружно такмичење из француског језика за 6. разред

Датум: 28. Mart 2022 15:20 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из француског језика, одржаном 27. марта 2022. у Свилајнцу, нашу школу представљале су ученице:
Елеонора Стојановић 6/1, Петра Вучић 6/2 и Анђелина Пантовић 6/2.
Наставник Биљана Ђокић.

Скупљамо веснике пролећа...

Датум: 23. Mart 2022 21:36 Категорија: Новости

У оквиру Ваннаставних активности а са корелацијом Света око нас ученици 2-1 разреда са учитељицом Мајом Мићовић уживали су у раскошној лепоти и мирису весника пролећа.

ДАН ШАРЕНИХ ЧАРАПА

Датум: 21. Mart 2022 20:10 Категорија: Новости

Ученици 2/1 и 3/1 разреда школе у Мајуру, са својим учитељицама Мајом Мићовић и Ружицом Стојановић Ђорђевић и ове године 21.марта обукли су шарене чарапе у знак подршке особама с Дауновим синдромом.Подсетили смо се да је 21.март симболичан датум, јер је за Даунов синдром карактеристично утростручење на 21.пару хромозома где уместо уобичајена два, особа има један хромозом више. Такав поремећај није могуће изменити нити га лечити. Оно што можемо, јесте да подржимо лепоту различитости међу нама и омогућимо деци, с Дауновим синдромом, достојанствен живот у нашој заједници.

Општинско такмичење из историје

Датум: 21. Mart 2022 17:14 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из историје, одржаном 20. марта у Основној школи "Милан Мијалковић", нашу школу представљали су ученици 8/1 разреда Немања Костић и Марко Ковачевић.
Наставник Стефан Сретеновић.

Дан шарених чарапа

Датум: 21. Mart 2022 17:06 Категорија: Новости

Ученици из Главинаца обули су шарене чарапе као симбол различитости и пружили подршку и прихватање особама са Дауновим синдромом.