Бронза сија у нашој школи

Датум: 09. April 2019 19:43 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из технике и технологије - "Шта знаш о саобраћају" одржано је у недељу 07.04.2019. у ОШ "Милан Мијалковић".
Наша екипа, која је била у следећем саставу саставу:
Јулија Маринковић  (пети разред)
Виктор Станковић (пети разред)
Исидора Гајић  (шести разред)
Јован Зафировић (шести разред)
Викторија Маринковић  (шести разред)
Лазар Јевремовић  (шести разред)
Стефан Рајковић  (шести разред),
ОСВОЈИЛА ЈЕ ТРЕЋЕ МЕСТО.
Наши ученици су показали да су прави тим, поред изузетне спрестности.
Лепо дружење и тимски дух!
Екипу је предводила наставница Андријана Стефановић.

Кутак за литерарни тренутак - новости

Датум: 08. April 2019 22:19 Категорија: Новости

У новом Кутку присећамо се великана Добрице Ерића и његових стихова, учимо да не будемо агресивни, већ да животу и људима приступамо добронамерно, играмо се палиндромима, слободни и пуни вере у себе и добро у другоме...

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПОЗНАВАЊУ ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 08. April 2019 21:28 Категорија: Достигнућа

У организацији Француске секције Поморавља, уз подршку ШУ Јагодине, у суботу 30. марта је у Основној школи  „Ђура Јакшић“ у Ћуприји одржано прво окружно такмичење у познавању француског језика за ученике 6. разреда. Нашу школу су представљале Викторија Маринковић и Милена Костић ученице 6-1 разреда.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 07. April 2019 13:42 Категорија: Достигнућа

На Oкружном такмичењу из српског језика и језичке културе одржаном 6.4.2019. године у ОШ "Деспот Стефан Високи" у Деспотовцу ученица Теодора Савић 7/1 ( наставница Јелена Гавриловић Миликић) освојила је 3. место (15 бодова).

Srodna slika

ТИМСС тестирање

Датум: 02. April 2019 18:42 Категорија: Новости

Данас је у нашој школи обављено ТИМСС тестирање ученика 4. разреда. У конкуренцији великог броја држава са свих континената, из Србије је одабрано 165 школа. Ученици су показали стечена знања из математике и природних наука. Надамо се добром резултату и достојном представљању наше државе и школе.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

Огледни час учитељице Гордане Марковић

Датум: 27. Mart 2019 22:21 Категорија: Новости

Огледни час учитељице  Гордане Марковић одржан је 27.03.2019.године.

Огледни час изведен је за наставну јединицу: " Магија раздвајања". Наставна јединица везана је за предмет свет око нас у првом разреду, и природу и друштво у четвртом разреду.
Час је базиран на експериментима (огледима). Ученици су самостално изводили огледе и доносили закључке, што је и био циљ ове наставне јединице.

Школско такмичењe рецитатора

Датум: 26. Mart 2019 20:22 Категорија: Достигнућа

У  уторак, 26.03.2019. године у библиотеци ОШ „Радислав Никчевић“ у Мајуру у 12.00 часова одржано је Школско такмичење рецитатора.
   У категорији ученика од 1. до 4. разреда представиле су се три ученице.

• Прво место освојила је ученица Елеонора Стојановић 3/1 која је казивала песму „ Где се двоје свађају, трећи користи Татјане Ђулинац.
  • Друго место освојила је ученица Мила  Обрадовић 1/1 која је казивала  песму „Баш лепо“ Моше Одаловића.
  • Треће место, похвалу, освојила је ученица Лана Мијалковић 3/1 која је казивала песму „Као мамаОливере Оље Цупаћ.
  У категорији ученика од 5. до 8. разреда представило се седморо ученика.
  • Прво место освојила је ученица Бојана Ивановић 8/1 која је казивала песму „ Песак“ Мирослава Антића.
  • Друго место освојила је ученица Марија Миленковић 8/1 која је казивала песму „Забрањено је“ Пабла Неруде.
  • Треће место, похвалу, освојила је ученица Милена Милићевић 8/1 која је казивала песму „ Илузија“ Драгане Константиновић.

С оне стране бајке

Датум: 24. Mart 2019 21:23 Категорија: Новости

У четвртак, 21.03.2019. године, ученици 1-8. разреда ОШ ,,Радислав Никчевић"
у пратњи својих учитеља и одељенских старешина посетили су Културни центар у Јагодини и, том приликом, одгледали представу ,,С оне стране бајке". Тиме су постали део фестивалске атмосфере ,, Дана комедије" који се 20-27. марта одржавају по 48. пут.

ФРАНКОФОНИЈА

Датум: 20. Mart 2019 19:16 Категорија: Новости

У уторак 5. марта 2019. године у Центру за културу у Јагодини, одржана је трећа ФРАНКОФОНИЈА.
Приредбу је отворила наша бивша ученица, прошлогодишња победница, Мирјана Младеновић из Колара.
У такмичарском делу је учествовала Милена Милићевић ученица 8-1 са песмом Едит Пјаф „Ни за чим не жалим“.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

Општинско такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 18. Mart 2019 10:20 Категорија: Достигнућа

У недељу, 17.03.2019. године, у ОШ ,,Рада Миљковић” у Јагодини, одржано је Општинско такмичење из српског језика и језичке културе. Ученице наше школе, предвођене наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић, учествовале су на такмичењу и оствариле следеће резултате:

*Теодора Савић 7/1, 17 поена, 2. место и пласман на Окружно такмичење

*Зорана Николић 7/1, 13 поена

*Марија Миленковић 8/1, 15 поена, 3. место

*Анђела Пљеваљчић 8/1, 12 поена.

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе одржаће се 06.04.2019. у Деспотовцу.