Награда за "Дигитални час"

Датум: 27. Decembar 2018 21:24 Категорија: Достигнућа

Седму годину за редом Министарство трговине, туризма и телекомуникација спровело је наградни конкурс за наставнике основних школа „Дигитални час“, чији је циљ подстицање употребе информационих технологија као наставних средстава.
„Ви сте главни носиоци реформе образовања“, рекла је државни секретар Татјана Матић награђеним наставницима.
На конкурсу „Дигитални час 2018/2019“, од 375 пријављених радова, 51 је награђен: 17 у области математике, рачунарства, информатике и техничког образовања; 17 у области друштвених наука, уметности и спорта, и 17 радова у области природних наука.

Честитамо колегеници Ружици Стојановић Ђорђевић за освојено треће место!

Фотографија корисника Četa Mala Ali Odabrana

"И после бајке, бајка"

Датум: 27. Decembar 2018 21:20 Категорија: Новости

Ученици истуреног одељења у Главинцима извели су за пензионере награђену представу "И после бајке, бајка"

Награда архива

Датум: 27. Decembar 2018 15:57 Категорија: Новости

Ученици наше школе, Теодора Савић 7/2, Вељко Петровић 6/1 и Алекса Милошевић 6/2 добили су награде поводом дана архива Средње Поморавље - Јагодина.
Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"

ХРАНА- ИНСПИРАЦИЈА И ЛЕК

Датум: 24. Decembar 2018 12:22 Категорија: Новости

Изложба фотографија ,,Храна-инспирација и лек” биће постављена у холу матичне школе током децембра и јануара. Аутори изложбе су чланови новинарске-фото секције из Мајура, ученици 5-8. разреда, и наставница Јелена Гавриловић Миликић, вођа секције. Изложба је пратећи део обележавања Светског дана хране који је обележен презентацијом у библиотеци матичне школе.

Кутак за литерарни тренутак - новости

Датум: 23. Decembar 2018 22:10 Категорија: Новости

У предновогодишњем Кутку присетите се ненадмашне чаролије Мике Антића, подсетите се својих снова и скупите снагу да им кренете у сусрет...
Читајте, јачајте ум и оплемените дух!
Свет припада храбрима!
Борите се знањем и добротом!

Обавештење за прваке

Датум: 18. Decembar 2018 16:20 Категорија: Новости

Угледни час ,, Богородични празници/Годишњи обичаји у Срба"

Датум: 11. Decembar 2018 12:35 Категорија: Новости

У понедељак, 10.12.2018, у холу матичне школе, одржан је угледни час у корелацији верске наставе и српског језика ,, Богородични празници/Годишњи обичаји у Срба". Реализатори часа Младен Ристановић и Јелена Гавриловић Миликић окупили су три одељења 4/1, 6/1, 8/1 и, кроз истраживачке радове на којима су ученици предано радили, презентације које су ученици припремили на тему Рођења Богородице, Успења Богородице, српских манастира и обичаја у народу, расветлили  многе детаље о Богородици и њеном животу, као и о обичајима у вези с њом који су вековима присутни у нашем народу. Посебна вредност овог угледног часа јесте повезивање вршњачких група, јачање свести о тимском раду, као и развијање међупредметних компетенција ( сарадња, дигитална компетенција, учење, естетичка, рад са подацима и информацијама ...). Квиз знања и интервју с оцем Мирославом,који је приредила ученица 8/1 Милена Милићевић, били су изненађење за све присутне госте и довели су до веома креативне и динамичне завршнице часа.
Овај угледни час део је пројекта ,,Живот и обичаји народа српског".

Одржано литерарно такмичење "Јара Лабуд"

Датум: 07. Decembar 2018 00:07 Категорија: Достигнућа

У препуној читаоници Народне библиотеке " Радислав Никчевић", 05.12.2018. одржано је финално вече традиционалног литерарног такмичења посвећеног чувеном јагодинском професору књижевности Јари Лабуду. Литерарна секција из Мајура којом руководи наставница срспког језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и ове године је, у духу изузетне сарадње секције с Народном библиотеком, узела учешће у овој манифестацији.  Ученица Анђела Пљеваљчић 8/1 представила се прозним радом " То је био распуст", а ученица Анђела Соколовић 7/1 прозним радом " Старица из Београда". Богатство њиховог литерарног талента је потврђено и великом подршком публике. Ученица Анђела Соколовић освојила је 3. место у конкуренцији основношколског узраста.

Кутак за литерарни тренутак - новости

Датум: 04. Decembar 2018 17:49 Категорија: Новости

Нови  Кутак доноси занимљиве податке из живота Вука Стефановића Караџића, учи нас космополитизму, подсећа на мале, а драгоцене ствари...

СВЕТСКИ ДАН БОРБЕ ПРОТИВ СИДЕ

Датум: 04. Decembar 2018 17:32 Категорија: Новости

Поводом Светског дана борбе против сиде, 1. децембра, у понедељак, 03.12.2018. године, у библиотеци матичне школе, одржана је презентација за ученике 7. и 8. разреда из Мајура.
Презентацију су организовале педагогица Весна Недељковић, наставница географије Маријана Цветковић и библиотекарка Маја Мићовић. Циљ презентације био је подизање свести о превенцији и значењу тестирања на ХИВ. Ученици су добили корисне информације о заштити од ХИВ-а, о начинима преношења болести, о сајту
 www.jazas.net , на коме могу добити неопходне информације, али и о предрасудама које друштво има према људима оболелим од ове болести, а које би требало, добром информисаношћу, отклонити.