ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ЗНАЊУ СТРАНИХ ЈЕЗИКА

Датум: 24. Februar 2024 07:00 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из страних језика одржало се 4. и 5. фебруара у ОШ ,, Милан Мијалковић“. Из енглеског језика такмичиле су се ученице 7. разреда – Мартина Милошевић 7-1 и Јана Илић 7-2 и показале одлично знање. Такође су учествовали и ученици 8. разреда Елеонора Стојановић 8-1 и Михајло Миљковић 8-1 који су показали одлично знање, а Михајло Крстић 8-1 освојио је 3. место и пласман на окружно такмичење. Из француског језика такмичила се ученица Елеонора Стојановић 8-1 и показала одлично знање. Наставнице енглеског и француског језика Тамара Ивановић и Биљана Ђокић су врло поносне на све такмичаре и желе им успех на даљим такмичењима.
клик на слику!

Добро дошли, ђаци прваци!

Датум: 20. Februar 2024 10:37 Категорија: Новости

Драги будући прваци, добро дошли у Основну школу „Радислав Никчевић"  у Мајуру!
Да ли сте спремни за узбудљиву школску авантуру у установи посвећеној вашем одрастању и знању?

- Играјте се и учите! Откријте заједно с нама да учење може бити чаролија кроз различите игре и креативне активности. Сваки дан доносимо нове изазове и пуно радости!
- Наше учионице су попут чаробних светова! Од учења о диносаурусима до истраживања свемира и наше планете, свака лекција је права авантура, а после сваке пређене – постајете све већи малци генијалци!
- Упознајте нове другаре који воле да уче и истражују баш као и ви! Учење је још забавније када делите радост нових сазнања с пријатељима.
- Наши учитељи нису обични – они су прави хероји! Помоћи ће вам да савладате све изазове и откријете шта све можете!
- Поред учења, очекују вас и разне школске забаве, спортски догађаји, пројекти и много изненађења која ће вам улепшати сваки дан.

Ваша узбудљива школска прича почиње овде.
Придружите нам се у откривању чуда учења и забавите се у школи "Радислав Никчевић".
Пријавите се одмах, чекамо вас да постаните део наше школске породице!

Кликни на линк да погледаш промотивни видео: https://www.youtube.com/watch?v=xrQ2FalLTRA

Општинско такмичење из математике

Датум: 14. Februar 2024 18:24 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из математике, одржаног у суботу, 10.2.2024. године, наши ученици трећег и четвртог разреда били су учесници. На жалост нису освојили даљи  пласман али су поносно представили своју школу.

Милица Стефановић 3/1
Нађа Вукадиновић 3/1
Алекса Јовановић 3/2
Ивона Мијић4/1
Теодора Јовановић 4/1
Дуња Јовановић 4/2

"Zero waste" спортске игре младих: Нашим "Муњама" 1. место!

Датум: 12. Februar 2024 13:24 Категорија: Достигнућа

Највећа манифестација аматерског спорта за младе у Европи одржана је и у Јагодини, 8. фебруара, у спортској хали ЈАССА. Дечаци и девојчице из основних школа у Јагодини учествовали су у едукативно-спортском догађају "Zero waste - Буди део игре - Чувајмо нашу планету". Екипа наше школе, која је носила назив "Муње", освојила је прво место у овом надметању.

У такмичењу су учествовале екипе: Шампиони, Муње, Јагоде, ОШ "17.октобар", ОШБЂ, Вукови с Мораве и Чиста река Смарт. На полигону спретности најбоље се показала нашa екипа "Муње", те су на овој манифестацији заслужено освојили прво место.

Општинско такмичење из математике

Датум: 11. Februar 2024 18:16 Категорија: Достигнућа

На данашњем општинском такмичењу ученица наше школе Теодора Крстић 6/1 освојила је трећу награду, ученик Лука Пљеваљчић 8/1 освојио је похвалу, док је ученик Андреја Вучић 5/2 остао без освојене награде, али је лепо представио школу.

Још једном "Заједно и безбедно"

Датум: 09. Februar 2024 14:09 Категорија: Новости

У оквиру пројекта "Заједно и безбедно" одржано је још једно предавање, овог пута за ученике 3. и 4. разреда. Предавачи су били ватрогасци, а тема овог предавања - "Безбедност деце у ванредним ситуацијама".

Професионална оријентација: Презентација Средње школе унутрашњих послова

Датум: 09. Februar 2024 13:50 Категорија: Новости

У оквиру програма професионалне оријентације, средње школе упознају ученике осмог разреда са условима за упис, начином остваривања образовно-васпитног рада и са могућностима које се нуде након завршетка школе. Ове године нашим осмацима прва се представила Средња школа унутрашњих послова "Јаков Ненадовић" из Сремске Каменице.

Наши ученици у "Шетњи живота"

Датум: 09. Februar 2024 13:04 Категорија: Новости

Седми фебруар у свету се обележава као Међународни дан живота, а Вршњачки тим и Ученички парламент припремили су овим поводом занимљиву презентацију за ученике наше школе.
У парку иза школе организована је такозвана "Шетња живота". На шест различитих "станица" стајали су чланови Вршњачког тима и Ученичког парламента, са транспарентима и причама које су сами истражили и припремили.

кликни на слику да отвориш целу галерију

Овом интерактивном предавању присуствовали су сви ученици од 5. до 8. разреда, а током шетње су имали прилике да чују различите чињенице о важности третирања биљака и животиња, психичком и физичком здрављу људи и уопште - очувању планете Земље.

Макета насеља

Датум: 07. Februar 2024 08:11 Категорија: Достигнућа

Ученици трећег разреда у Главинцима,направили су макету насеља на часу природе и друштва.

Светски дан без дуванског дима: Јабука уместо цигарете

Датум: 01. Februar 2024 10:46 Категорија: Новости

У свету се 31. јануара обележава Међународни  дан без дуванског дима, а тим поводом нашу школу посетили су волонтери Црвеног крста, који су ученицима од 6. до 8. разреда одржали предавање о штетности конзумирања цигарета.

Осим презентације и приче о овој теми, волонтери су нашим ученицима представили и рад Црвеног крста, позвали их да се - уколико желе - прикључе волонтерском тиму ове организације, а по завршетку предавања сви присутни добили су едукативне флајере и јабуку са поруком “Јабука у замену за цигарету”.