Ликовни конкурс на тему "Био једном један ... "

Датум: 10. April 2022 22:27 Категорија: Достигнућа

Ученица Марија Милић V/2 из Колара освојила је награду на ликовном конкурсу на тему "Био једном један ... "Конкурс је расписан поводом Међународног дана књига за децу и стогодишњице рођења нашег великог писца Душка Радовића. Све честитке ученици!

ЧИТАЊЕМ ГРАДИМО ЛЕПШИ СВЕТ

Датум: 10. April 2022 22:19 Категорија: Новости

У оквиру школског пројекта ,, ЧИТАЊЕМ ГРАДИМО ЛЕПШИ СВЕТ", ученици трећег разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, обележили су Међународни дан дечје књиге. У сарадњи са својим пројектним партнерима на eTwining пројекту “Свака звезда у Андерсеновом свету лети ка неком детету”, читали су и писали цитате из Андерсенових дела, дружили се са омиљеним ликовима, путовали са Андерсеном у свет маште и поручили “ Дете које чита, одрашће у човека који мисли ”.

Шта знаш о саобраћају

Датум: 10. April 2022 08:22 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу "Шта знаш о саобраћају", одржаном 9. априла у ОШ"Милан Мијалковић" у Јагодини, нашу школу представљали су следећи ученици: Анастасија Милановић 5/1, Лана Мијалковић 6/1, Лена Радивојевић 7/1 и Филип Костић 6/1. Наставница Мила Нешић.

Угледни час: Утврђивање глаголских облика

Датум: 10. April 2022 08:05 Категорија: Новости

У четвртак, 24. марта 2022. године, одржан је угледни час из предмета српски језик и књижевност. Час је реализовала наставница Ивана Јаковљевић у одељењу шестог разреда, а наставна јединица била је Утврђивање глаголских облика. Обрађене глаголске облике ученици су увежбавали на различите начине. У уводном делу часа ученици су решавали асоцијацију, потом су применили знања о глаголским облицима на одломцима обрађених књижевних дела, а након тога су учествовали у квизу Граматички окршај. У завршном делу часа ученици су попуњавали мапу ума исцртану на хамеру.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Датум: 07. April 2022 17:31 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење рецитатора одржано је 07.04.2022. у библиотеци матичне школе. Велики број ученика је учествовао на такмичењу чиме је настављена дугогодишња традиција наше школе у неговању изражајног казивања стихова.
Жири који је оцењивао такмичаре радио је у саставу:
-Весна Рупник, наставница разредне наставе - председник жирија
-Милица Биорац - библиотекарка и наставница српског језика и књижевности
-Јелена Гавриловић Миликић - наставница српског језика и књижевности.
О победницима је жири једногласно одлучио:
МЛАЂИ УЗРАСТ
1. место - Нађа Ивковић 4/1
2. место - Теодора Јовановић 2/1
3. место - Софија Милосављевић 3/2
СТАРИЈИ УЗРАСТ
1. место - Милица Кларић 7/1
2. место - Петра Вучић  6/2
3. место  - Симона Милановић 7/1.
На Општинском такмичењу рецитатора нашу школу представљаће двоје првопласираних ученика  из обе групе.

Угледни час: НАФТА

Датум: 06. April 2022 22:00 Категорија: Новости

У среду, 6. априла са ученицима 8. разреда одржан је угледни-сараднички час на тему : "Нафта". Аутор часа је наставница хемије Радица Јовановић, а сарадници Маријана Цветковић, наставник географије и Јелена Панић, наставник биологије. Тема је обрађена међупредметним повезивањем три предмета: хемије, географије и биологије.
(клик на слику)

Главни град и облик владавине

Датум: 06. April 2022 21:45 Категорија: Новости

У среду, 6. априла, одржан је угледни час географије у 6/1 разреду са темом: "Главни град и облик владавине". Наставник Маријана Цветковић.

ЧИТАЊЕМ ГРАДИМО ЛЕПШИ СВЕТ

Датум: 05. April 2022 21:39 Категорија: Новости

Иако  живимо  у  времену  брзог  развоја  и  доминације  технолошких  „чуда“, то  свакако  није  разлог  да  занемаримо  читање  књига  и  њихов  значај  у  животу   сваког  човека и детета. Пресудну улогу у развијању љубави према књизи и читању имамо, свакако, ми одрасли, родитељи, учитељи. Због тога је важно да им у томе помогнемо, да учинимо све што је у нашој моћи да деца заволе књигу. У оквиру школског пројекта ,, ЧИТАЊЕМ ГРАДИМО ЛЕПШИ СВЕТ", ученици другог разреда, са својом учитељицом Мајом Мићовић, показали су да читање и даље гради наш лепши и другачији свет.

Пројекат ученика 3/1 разреда "Занимације - воћне декорације"

Датум: 31. Mart 2022 22:05 Категорија: Новости

Популаран начин да привучемо ученике да се правилно хране и користе воће у исхрани, а да при том развијају потребу да оплемењују и развијају смисао за лепо, у пракси је управо њихово укључивање у припрему и декорисање воћних аранжмана.
Ученици 3/1 разреда из Мајура са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић у оквиру пројектне наставе реализовали су пројекат под називом "Занимације - воћне декорације" на коме су израђивали аранжмане од воћа, декоративне кишобранчиће од папира и научили да је воће веома важно у исхрани сваког човека.

РАСПЕВАНО ПРОЛЕЋЕ У ОШ „РАДИСЛАВ НИКЧЕВИЋ“

Датум: 30. Mart 2022 18:41 Категорија: Новости

Учитељица мајурских четвртака Весна Рупник одржала је у понедељак час музичке културе, посебан по томе што је она свирала хормонику док су је ђаци пратили певајући песме, због чега је музика одзвањала целом школом.
Пријатна мелодија и дечија граја привукли су пажњу и директорки школе Верици Ивановић Јовановић и педагогу Весни Недељковић. Пратећи звуке, отишле су до учионице четвртака и присуствовале овом дивном, распеваном часу.
Уживање је било слушати најпре изведбу песме „Завичају мој“ непознатог аутора, а потом и народну песму „У ливади под јасеном“. Дечије уједначене распеване гласове и учитељичино свирање још бајковитијим су учинили сунчеви зраци који су кроз прозоре пробијали у учионицу, подсећајући да је пролеће коначно ту, и да су сваки дан и сваки трен погодни за радост и песму.