Тематски дан посвећен Ускрсу и ускршњем - панађуру

Датум: 21. April 2022 16:50 Категорија: Новости

У школи у Мајуру је данас одржан тематски дан посвећен Ускрсу и ускршњем - панађуру у коме су учествовали ученици од 5-8. разреда школе. Они су са наставницом Технике и Технологије Милом Нешић изложили своје практичне радове. Родитељи наших ђака и запослени у нашој школи су својим учешћем још једном су подржали рад наше деце, показавши колико је значајна међусобна сарадња, поштовање, тимски дух како у породици, тако и у школи.

У СУСРЕТ УСКРСУ - ДРАГОШЕВАЦ

Датум: 21. April 2022 16:42 Категорија: Новости

Ученици од 1. до 4. разреда у Драгошевцу уживали су прошле недеље у изради ускршње декорације, заједно са својом учитељицом Горданом Марковић.

Тематски дан,, Васкршње чаролије" у матичној школи у Мајуру

Датум: 19. April 2022 20:30 Категорија: Новости

Учитељице 1-4. разреда, Мирослава Михајловић, Маја Мићовић, Ружица Стојановић Ђорђевић и Весна Рупник у сарадњи са својим колегама вероучитељем Младеном Ристановићем и наставницом енглеског Бојаном Цоцић одржали тематски дан. Уз дружење, креативност и лепу енергију ученици су проширили своје знање о радосном верском празнику Васкрсу и одвели нас у неки чаробни свет стварања.

Угледни час: Традиција: празници и украшавање јаја различитим техникама

Датум: 19. April 2022 14:39 Категорија: Достигнућа

У уторак,19.априла,одржан је угледни час из предмета ликовна култура на тему ,,Традиција:празници и украшавање јаја различитим техникама. Час су реализовале учитељице Мара Огњановић и Сања Ивковић Јевтић са ученицима од 1. до 4.разреда у Главинцима.

Пројекат:"Путујемо нашом традицијом"

Датум: 19. April 2022 14:33 Категорија: Достигнућа

Ученици 3/1 разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, током месеца априла, радили су на школском пројекту "Путујемо нашом традицијом" и овом приликом упознали се са  ћилимом који је некада  красио сваку кућу. Ткале су их жене од вуне на разбојима. Ученици су се и сами опробали у техници ткања, тако што су израдили корпице од папира које су украсили шареним јајима и на овај начин  поручили да треба чувати своју традицију.

НАШ ПОНОС

Датум: 19. April 2022 14:30 Категорија: Достигнућа

У недељу 17.04.2022.године уЋуприји одржан је турнир у фудбалу "Виола куп 2022." На овом турниру узели су учешће и ученици 3. разреда из Мајура, Огњен Ивковић и Тадија Миленковић и освојили 1.место са својом екипом. Иначе ова два наша ученика тренирају фудбал за ФК Јагодина 2012.
Браво за наше фудбалере!

Заједно смо и лепши и јачи

Датум: 19. April 2022 12:40 Категорија: Достигнућа

Учитељице Мирослава Михајловић, Маја Мићовић, Ружица Стојановић Ђорђевић и Бојана Цоцић осликале су бунар у дворишту школе и учиниле амбијент још лепшим за наше малишане.
(клик на слику)

ДАН ОШ"РАДИСЛАВ НИКЧЕВИЋ" - 18. АПРИЛ 2022.

Датум: 18. April 2022 06:23 Категорија: Новости

Наставници који су учествовали у припреми и реализацији програма поводом Дана школе:

Јелена Гавриловић Миликић, проф. српског у Мајуру
Ивана Јаковљевић, проф. српског у Колару
Сенка Томић, проф. музичке културе у Мајуру и Колару

Професори разредне наставе:
• у Мајуру: Мирослава Михајловић, Маја Мићовић, Ружица Стојановић Ђорђевић, Весна Рупник
• у Колару: Бојана Петровић, Љиљана Стевановић
• у Главинцима: Сања Ивковић Јевтић, Мара Огњановић
• у Драгошевцу: Гордана Марковић.

Рециклажа - Драгошевац

Датум: 17. April 2022 20:42 Категорија: Новости

Ученици у Драгошевцу су прошле недеље, заједно са својом учитељицом Горданом Марковић, од свећа у боји и стаклених старих флаша и чаша правили нове декоративне предмете.
Сврха оваквих малих пројеката је неговање креативности код деце, уживање у стварању малих уметничких дела, али и ширење свести о важности рециклаже.

Дан сећања на Доситеја Обрадовића

Датум: 14. April 2022 20:40 Категорија: Новости

У оквиру Ваннаставних активности, а у корелацији са Српским  језиком ученици 3-1 разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић  обележили су Дан сећања на Доситеја Обрадовића.