Светски дан здраве хране

Датум: 18. Oktobar 2022 11:37 Категорија: Новости

Ученици из Главинаца су на креативан начин обележили Светски дан здраве хране са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић.

Октобарска награда

Датум: 17. Oktobar 2022 20:32 Категорија: Достигнућа

Данас, 17. октобра, наш ученик, Матија Радосављевић, је награђен од стране Скупштине града Јагодина за постигнуте запажене успехе у школској 2021/22. години. Искрене честитке!

,,Шта ми треба да растем до неба?!''

Датум: 10. Oktobar 2022 16:11 Категорија: Новости

Ученици из Главинаца са учитељицом Сањом Ивковић Јевтић.

Поред љубави родитеља,игре,учења-потребни су нам и витамини.
Данас смо правили природне сокове од воћа и уживали у дивним укусима!

Тематски дан ,,Играмо се и учимо "

Датум: 09. Oktobar 2022 15:15 Категорија: Новости

У среду, 5.10.2022.год., оквиру Дечије недеље, у Матичној школи у Мајуру, организован тематски дан,, Играмо се и учимо ".Учитељи матичне школе организовали су заједничко дружење са учитељима и ученицима из свих издвојених одељења наше школе. Уживали смо у заједничком учењу кроз игру и дружење.
клик на слику!

Семинар ,,Настава која подстиче критичко мишљење и решавање проблема "

Датум: 09. Oktobar 2022 15:10 Категорија: Новости

Наша школа је учествовала у обуци за наставнике -Настава која подстиче критичко мишљење и решавање проблема.Кључне вештине које смо савладали на обуци су решавање проблема, развијање критичког мишљења код ученика, дигиталну писменост и креативност.

Европски школски дан спорта

Датум: 06. Oktobar 2022 20:26 Категорија: Новости

''Европски школски дан спорта'' (European School Sports Day) је део кампање NowWeMove (Покренимо се), коју реализује ISCA (Међународна Асоцијација за спорт и културу). Акција има за циљ да се по школама организују спортске активности, како би се друга деца заинтересовала и покренула свест о здравом стилу живљења кроз редовно бављење физичком активношћу у даљем периоду одрастања.

Наша школа је била учесник ове манифестације и организовала такмичење у тенис-фудбалу и бадминтону, а након тога сви ученици од 5. до 8.разреда пешачили су у дужини од 2022м, ка планини Јухор, што симболично означава годину у којој се манифестација одржава.
Манифестацију су спровели наставници физичког васпитања Марина Димитријевић Дејковић и Топлица Андрејић.

Сусретања

Датум: 05. Oktobar 2022 14:40 Категорија: Новости

Пројекат братимљења ОШ ,,Попински борци" из Врњачке Бање и ОШ ,,Радислав Никчевић" из Мајура, чији су идејни творци и координатори наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и наставник технике и технологије Ненад Радовановић, најављен је на Наставничком већу у августу 2022. године и део је Годишњег плана рада за школску 2022/2023. годину.
У оквиру тог ширег пројекта поменуто двоје наставника осмислило је школски пројекат ,,Сусретања - с обе стране Мораве" у који ће бити укључени наставници обеју школа 5-8. разреда. Тим поводом, у петак, 30.09.2022, у посети нашој школи била је делегација ОШ ,,Попински борци".
Делегације обеју школа укрстиле су своја професионална искуства и размениле корисна стручна знања; такође, већи део посете посвећен је раду обеју школа на пројекту и планирању даљих корака у раду. Најављено је и потписивање споразума/повеље о братимљењу које би требало да се реализује 13.10.2022. године у Врњачкој Бањи.

Јесен у школи у Драгошевцу

Датум: 04. Oktobar 2022 20:56 Категорија: Новости

Златна јесен и вредне дечије ручице.

Европски дан језика - 26. септембар 2022.

Датум: 02. Oktobar 2022 23:07 Категорија: Новости

Европски дан језика се традиционално обележава у нашој школи сваке године 26. септембра. Ове године, идеје наставница језика у нашој школи – Јелене Гавриловић Миликић, Биљане Ђокић, Иване Јаковљевић и Тамаре Ивановић успешно су реализоване уз подршку библиотекара школе Милице Биорац и уз помоћ наших ученика - наши петаци су својим другарима представили реч ПРИЈАТЕЉСТВО на 27 европских језика у виду великог постера који су изложили у холу матичне школе, а у холу школе у Колару изложен је постер о језичким занимљивостима из целог света. Наставница енглеског језика је ученике у Колару упознала са новом дигиталном путописном књигом ,,Ларино језичко путовање кроз Европу“. На часовима француског језика ученици су имали прилику да чују популарне и познате музичке нумере на многим европским језицима и пробају да погоде на ком је језику одређена песма, а на часовима српског језика ученици су слушали о важности језичке културе и језичких разноликости.
,, Колико језика говориш, толико вредиш“ (латинска изрека)

клик на слику!

Обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе

Датум: 16. Septembar 2022 20:46 Категорија: Новости

Наставник историје Стефан Сретененовић подсетио је ученике осмог разреда на значај пробоја Солунског фронта, српском доприносу савезничкој победи у Првом светском рату и утисцима које су неустрашиви српски војници оставили на савезнике, а поводом обележавања Дана српског јединства, слободе и националне заставе.