Међународни дан толеранције

Датум: 16. Novembar 2022 14:33 Категорија: Новости

Ученици 2. и 4. разреда из Главинаца обележили су Међународни дан толеранције са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић.

Инструкције за дигитални пријаву за завршни испит

Датум: 14. Novembar 2022 21:33 Категорија: Новости

Предузетништво и Професионалана оријентација

Датум: 03. Novembar 2022 07:46 Категорија: Новости

Ове школске године ученици одељења 8-1 имају нову слободну наставну
активност – ПРЕДУЗЕТНИШТВО коју са њима реализује наставница
Тамара Ивановић. Часу предузетништва који је одржан 28.10. у школи у
Мајуру присуствовала је и наставница Марија Милосављевић са својим
одељењем 7-1 у оквиру Професионалне оријентације коју са њима
реализује на часовима одељењског старешине. Овај заједнички час имао је
за циљ да све ученике повеже и боље упозна са разним успешним
предузетницима наше земље и тиме им отвори видике у свет рада и
избора будућих образовних правила и занимања.

Посета градском позоришту

Датум: 28. Oktobar 2022 22:55 Категорија: Новости

У оквиру 12. фестивала Дечијих и омладинских позоришних представа, ученици матичне школе и свих издвојених одељења, са својим учитељима, 27. октобра 2022. посетили су градско позориште. Ученици су уживали гледајући представу под називом,, Капетан Џон Пиплфокс и незамисливо артичко благо ".

Окружно такмичење у стрељаштву

Датум: 28. Oktobar 2022 14:34 Категорија: Достигнућа

28. октобра 2022. године одржано је Окружно такмичење у стрељаштву. Ученици 8/1 разреда, Виктор Вукадиновић, Михајло Стојановић и Давид Николић, освојили су 1. место екипно и пласман на Републичко такмичење.
Појединачни резултати ученика су:
2. место - Виктор Вукадиновић,
3. место - Михајло Стојановић
Све похвале!

Општинско такмичење у стрељаштву - 2022.

Датум: 22. Oktobar 2022 07:52 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу у стрељаштву, одржаном 21. октобра 2022. године у Јагодини, ученици наше школе, у саставу Давид Николић, Виктор Вукадиновић  и Михајло Стојановић одељења 8/1, заузели су 1. место екипно и пласирали се на окружно такмичење. Све похвале!

Дан отворених врата

Датум: 22. Oktobar 2022 07:40 Категорија: Новости

У петак, 21. октобра 2022. године у одељењу другог и четвртог разреда наше школе у Главинцима одржан "Дан отворених врата ".
Тим поводом, учитељица Сања Ивковић Јевтић, колективно је позвала родитеље и организовала је радионицу на тему: "Доживљај школе".

У пријатној атмосфери, разменили смо искустава, личне утиске... Родитељи су били и више него расположени за сарадњу а овакав начин рада се свима допао.

Окружно такмичење у пливању

Датум: 20. Oktobar 2022 19:40 Категорија: Достигнућа

На данас одржаном окружном такмичењу у пливању ученица 7/1 Елеонора Стојановић освојила је 1.место у дисциплини - прсно 50м и пласирала се на републичко такмичење. Све похвале!

Јесен у Драгошевцу

Датум: 20. Oktobar 2022 18:32 Категорија: Новости

Шарени октобар са кофером пуним разног воћа, сочних плодова, дивног цвећа и деце која су најлепши дарови... Ученици 1. 2. и 4. разреда са учитељицом Горданом Марковић.

Бирај право једи здраво!

Датум: 19. Oktobar 2022 21:10 Категорија: Новости

Поводом Дана здраве хране који се обележава 16. октобра и наша школа је дала пример шта је то правилна исхрана уз мото - Бирај право једи здраво! Организатор је била наставница биологије Јелена Панић као и ученици V, VI, VII и VIII разреда. Задатак ђака је био да науче шта је правилна исхрана као и да је неопходна довољна количина воде за здравље. Прво су учили о томе на редовној настави, а затим су имали прилику и да све то пробају!