ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 11. Mart 2020 13:26 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развој упутило данас је обавезујућу препоруку свим основним и средњим школама у Републици Србији, а циљу превенције ширења евентуалне инфекције. Министарство је  подсетило школе да се придржавају мера у складу са здравственим препорукама, а на терену су просветна и  санитарна инспекција које надзиру школе у вези са применом мера хигијене.

У допису се наводи да је потребно да школе предузму следеће:
  • редовно одржавање школског простора: проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке, користећи рукавице;
  • прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа;
  • редовно снабдевање сапуном тоалета, учионица и трпезарија;
  • подстицање ученика на прање руку;
  • препоручити ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама;
  • не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду;
  • употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке;
  • планирати часове одељенског старешине у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацији која није подложна паници и ширењу непроверених информација;
  • препоручити родитељима и ученицима да се одложе прославе и дружења;
  • планирати активности ученичког парламента које ће подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора;
  • поставити препоруке о превентивним активностима на сајт школе;
  • у оквиру наставних и ваннаставних активности планирати, у складу са предметном облашћу, васпитно-здравствене теме односно упознавање са путевима вирусних инфекција и информисања.
У допису је указано и на то да је потребно да школе заштитите ученике и родитеље од непожељне панике.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У АТЛЕТИЦИ

Датум: 10. Mart 2020 07:38 Категорија: Достигнућа

У петак, 6. марта 2020. године, одржано је Општинско такмичење у атлетици.
Ученици наше школе постигли су следеће резултате:

Матија Радосављевић 6/1 - друго место, 60м
Виктор Станковић 6/1 - друго место, 300м
Анђела Стаменковић 8/1 - друго место, кугла
Габријела Велојевић 6/1 - друго место, 300м
Сара Антић 6/1 - треће место 300м

Међународни дан жена - 8. март

Датум: 07. Mart 2020 00:12 Категорија: Новости

Данас су предшколци заједно са својим мамама, пригодном радионицом, обележили предстојећи празник.
Овај дан је настао као дан борбе за женска људска права, односно дан борбе за економску, политичку и социјалну равноправност жена и мушкараца. Први Дан жена је обележен 28. фебруара 1909. године у САД декларацијом коју је донела Социјалистичка странка Америке.

СВЕТСКИ ДАН ЕНЕРГЕТСКЕ ЕФИКАСНОСТИ

Датум: 07. Mart 2020 00:10 Категорија: Новости

Стручни сарадници, Маја Мићовић и Марина Танасковић, су са ученицима од петог до осмог разреда, обележили Светски дан енергетске ефикасности пројектом "Научи да штедиш - тако више вредиш". Оствараили смо сарадњу са "ЕПС Дистрибуцијом" и ЕГШ "Никола Тесла". Гост нам је био Зоран Вулић, представник "ЕПС Дистрибуције", а професорка Марија Богдановић послала нам је филм, који је освојио прву награду на наградном конкурсу који спроводи њихова школа. Циљ је био развој и подизање свести о значају енергетске ефикасности и њеном утицају на читаву планету Земљу.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ФУДБАЛУ

Датум: 05. Mart 2020 14:26 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу у фудбалу, одржаном 4. марта 2020. године у Спортској хали , ученици наше школе освојили су четврто место.

ПОЛАЗАК У ПРВИ РАЗРЕД

Датум: 04. Mart 2020 13:15 Категорија: Новости

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Датум: 04. Mart 2020 13:09 Категорија: Новости

Општинско такмичење у клизању

Датум: 02. Mart 2020 23:00 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу у клизању, ученици наше школе постигли су следеће резултате:
Виктор Станковић 6/1 - треће место
Мина Милосављевић 2/1 - четврто место
Мијат Станковић 2/1 - четврто место
Миљан Станковић 4/1 - шесто место и
Јован Зафировић 7/1 - осмо место.
Као екипа освојили смо пето место. Ученике су водили наставник физичке културе Топлица Андрејић и библиотекар школе Маја Мићовић.

Фотографија корисника ОШ

ЗИМСКИ СУСРЕТИ УЧИТЕЉИ

Датум: 01. Mart 2020 11:06 Категорија: Новости

Зимски сусрети учитеља 29.2.2020. ОШ,, Љубиша Урошевић" Рибаре

ЧИТАЈМО ГЛАСНО

Датум: 29. Februar 2020 01:17 Категорија: Новости

Школски библиотекари широм Србије обележавају 28. фебруара, Национални дан књиге акцијом "Читајмо гласно". Активност је пре три године покренуло Друштво школских библиотекара којом промовишу књигу, културу читања, читалачку писменост и подстичу ученике на читање. У нашој школи, данас је обележен овај дан, у организацији библиотекара Маје Мићовић и педагога школе Марине Танасковић. Ученици старијих разреда читали су наглас стихове Леле Стојановић из књиге песама за децу на тему екологије "Оаза среће".

Фотографија корисника ОШ