СТРУЧНО УСАВРШАВАЊЕ НАСТАВНИКА

Датум: 25. Septembar 2017 10:42 Категорија: Новости

Наставници ОШ „Радислав Никчевић“ континуирано се стручно усавршавају. С тим циљем наставница српског језика Јелена Гавриловић Миликић и наставник историје Владимир Орбовић учествовали су 16.09.2017.на семинару и савладали програм „ Обука за наставу Грађанског васпитања“(967). Обука је одржана у ОШ „Свети Сава“ у Београду, а извођач програма је Регионални центар за професионални развој запослених у образовању – Чачак.
   У креативној и  мотивишућој атмосфери семинара, наставници наше школе обогатили су своја знања која ће имплементирати кроз наставу грађанског васпитања.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПИСМЕНОСТИ

Датум: 25. Septembar 2017 10:40 Категорија: Новости

UNESKO је 1967. године 8. септембар прогласио Међународним даном писмености са циљем да се подигне свест људи о значају писмености за појединца и друштво.
     Традиционално, овај дан обележили су ученици 5-8. разреда матичне школе са наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић.

ДАН ФРАНЦУСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 21. Jun 2017 10:43 Категорија: Новости

У  четвртак 9.6.2017. године у холу наше школе одржан је Дан француског језика. У програму су учествовали ученици од четвртог до осмог разреда. Гост је била ученица ОШ ,, 13.октобра" из Ћуприје која је са ученицима шестог разреда извела песму ,,Ego". Све похвале учесницима и публици.

РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ БИОЛОГИЈЕ

Датум: 30. Maj 2017 08:46 Категорија: Новости

У недељу 28.05.2017.године у Београду одржано је Републичко такмичење из биологије. Представник наше школе била је Милица Милетић, ученица 8-1 разреда у пратњи наставнице Ксеније Николић. Честитамо Милици и њеној наставници на оствареним резултатима.

Угледни час „РЕПУБЛИКА ФРАНЦУСКА“

Датум: 30. Maj 2017 08:30 Категорија: Новости

У четвртак 05.05.2017.године у Колару је одржан угледни час Република Француска у одељењу 6-2. Била је то корелација географије и француског језика у реализацији наставница Ане Аиро и Биљане Ђокић.Часу су присуствовале директор школе Верица Јовановић Ивановић и педагог Весна Недељковић

УГЛЕДНИ ЧАС БИОЛОГИЈЕ

Датум: 23. Maj 2017 20:52 Категорија: Новости

У уторак 23.05.2017. одржан је угледни час из биологије који су реализовали наставница биологије заједно са ученицима 6-1 разреда. Наставна јединица је била "Кућни љубимци" и на веома интересантан и сликовит начин представљен свет кућних љубимаца и њихови најинтересантнији предтавници.

СТРЕЉАШТВО

Датум: 22. Maj 2017 17:39 Категорија: Новости

На такмичењу из стрељаштва ученик 7-1 разреда Дамјан Миладиновић остварио је следеће резултате:
I место на Општинском такмичењу,
I место на Окружном такмичењу и
11 место на Републичком такмичењу, које је одржано 19.05.2017.године у Смедереву, од  укупно 480 учесника.
Честитамо Дамјану на изванредним резултатима.

УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ ФИЗИКЕ

Датум: 18. Maj 2017 23:30 Категорија: Новости

Угледни час из предмета физике  одржан је у четвртак 18.05.2017. године у току другог часа у информатичком кабинету. Активни учесници су били ученици 8-1 разреда. Наставна јединица је била „Примена нуклеарне енергије и радиоактивног зрачења“. Ученици су схватили главне примене и недостатке нуклеарне енергије и радиоактивног зрачења.

УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 18. Maj 2017 22:17 Категорија: Новости

У уторак, 09.05.2017. године, у ОШ „Радислав Никчевић“ у Мајуру, одржан је угледни час из српског језика.

КЊИЖЕВНА ОЛИМПИЈАДА – РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Датум: 18. Maj 2017 21:01 Категорија: Достигнућа

У суботу, 13.05.2017. године, у Сремским Карловцима, одржано је Републичко такмичење за ученике основних школа који су на окружном нивоу Књижевне олимпијаде остварили најбоље резултате.
Ученица 8/1 Милица Милетић је, након освојеног 1. места на Окружном такмичењу, у пратњи наставнице српског језика Јелене Гавриловић Миликић, учествовала на Републичком такмичењу и постигла одличан резултат. Тиме је настављена дугогодишња традиција успешног учествовања наше школе на Републичком такмичењу у Сремским Карловцима и утрт пут будућим генерацијама које ће, верујемо, наставити успешно да уче и постижу одличне резултате на такмичењима из српског језика.