Фестивал хорова и певачких дружина

Датум: 31. Januar 2023 20:34 Категорија: Достигнућа

Наступ хора наше школе на овогодишњем Фестивалу хорова и певачких дружина.

Прослава школске славе Светог Саве

Датум: 31. Januar 2023 20:27 Категорија: Новости

Дана 27. јануара 2023. године свечано је обележена школска слава Свети Сава у свим нашим школама. Пре самих приредби у школама, наши ученици са наставницима и учитељима, присуствовали су Светој Литургији у част Светог Саве, првог архиепископа српског. У школама је затим уследило сечење славског колача и Светосавска приредба. Сама приредба је почела химном Светом Сави, затим, рецитaцијом, ритмичким играма, појањем, глумом, где су наши ученици показали умеће и знање о Светом Сави.

ВИДЕО ЧЕСТИТКА ПОВОДОМ СВЕТОГ САВЕ - ШКОЛСКЕ СЛАВЕ

Датум: 26. Januar 2023 16:26 Категорија: Новости

Чланови Ученичког парламента су поводом школске славе направили видео у ком нас подсећају на мудре мисли нашег просветитеља Саве. Активност је реализована на челу са наставницом француског језика Биљаном Ђокић уз техничку подршку стручне службе.
Свим ученицима, наставницима и запосленима у школама желимо срећну славу.
УСКЛИКНИМО С' ЉУБАВЉУ

Необична светосавска прича

Датум: 26. Januar 2023 14:56 Категорија: Новости

У оквиру школског пројекта "С обе стране Мораве" 24. јануара 2023. године одржан је сараднички час под називом "Необична светосавска прича". У реализацију часа укључено је више предмета: хемија, српски језик и књижевност, географија, ликовна култура, информатика и рачунарство. На почетку часа размењени су међусобни поздрави са побратимљеном школом из Врњачке бање "Попински борци". На креативан и несвакидашњи начин ученици и наставници су присутнима представили своју необичну светосавску причу.
Све похвале!

Срећно нам друго полугодиште!

Датум: 26. Januar 2023 08:44 Категорија: Новости

СРЕЋНИ ПРАЗНИЦИ!

Датум: 02. Januar 2023 08:48 Категорија: Новости

Колектив ОШ"Радислав Никчевић" жели вам срећне предстојеће празнике и да их у добром здрављу и миру проведете са најмилијима.

Срећне предстојеће празнике желе вам ученици из Главинаца!

Датум: 02. Januar 2023 08:47 Категорија: Новости

КАЛЕНДАР ТАКМИЧЕЊА И СМОТРИ УЧЕНИКА ОСНОВНИХ ШКОЛА ЗА ШКОЛСКУ 2022/2023. ГОДИНУ

Датум: 29. Decembar 2022 22:12 Категорија: Новости

Угледни час "Чаробна зима"

Датум: 29. Decembar 2022 11:01 Категорија: Новости

У новогодишњем духу 22. децембра у подручном одељењу у Драгошевцу одржан је угледни час - Чаробна зима. Своју креативност на делу су показали ученици од првог до четвртог разреда. Они су са својом учитељицом украшавали јелку од картона и бојили украсе. Поред креативности, ова активност је допринела подизању свести о очувању животне средине и значају рециклаже. На крају часа бирали су најлепши рад, и сви су се једногласно сложили да су сви радови најлепши јер је сваки леп на свој начин.

Новогодишња приредба

Датум: 29. Decembar 2022 10:56 Категорија: Новости

За крај 2022.године, наставнице енглеског језика, Тамара Ивановић и француског језика, Биљана Ђокић су са ученицима 5. разреда одржале приредбе за ученике од 1-4. разреда у сарадњи са учитељицама. Са ученицима су поставиле и паное поводом прославе Нове године.