Ликовна секција

Датум: 18. April 2015 17:46 Категорија: Новости

У нашој школи, учитељице Мирослава Михајловић и Мирјана Мијушковић су на ликовној секцији коју воде,  са ученицима организовале продајну изложбу радова које су направили на секцији. Изложба је била продајног карактера ради прикупљања новчаних средстава за даљи рад секције. Изложбу су посетили родитељи ученика, ученици, мештани и наставни кадар, тј. сви који су присуствовали прослави Дана школе.
Фотографије са изложбе можете погледати на следећем линку:

Ускршња радионица

Датум: 14. April 2015 14:40 Категорија: Новости

Украшавање ускршњих јаја у издвојеном одељењу у Колару.

Књижевна олимпијада

Датум: 05. April 2015 10:32 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из књижевности, Књижевна олимпијада, одржана је 21.03.2015. у ОШ "Бошко Ђуричић". Ученица VII разреда, Катарина Савић, освојила је треће место.

Игре у настави

Датум: 30. Mart 2015 20:22 Категорија: Новости

Игре у настави

30.03.2015.године у школској библиотеци одржана је радионица под називом „Игре у настави“. Реализатори радионице биле су Маријана Цветковић, наставник географије и Љиљана Глођовћ Пантић, наставник биологије у основној школи „Рада Миљковић“. Циљ радионице био је упознавање ученика са игром као техником учења у настави, тематско повезивање биологије и географије,упознавање са географским одликама и знаменитостима нашег града,сарадња између школа, подстицање и развој компетенција за целоживотно учење, вештина комуникације и сарадње и дигиталне компетенције. Игра је одувек била и биће централна и најважнија активност у животу детета и моћно средство за подстицање свестраног развоја личности детета, припремајући га за свет одраслих. Примена игара у настави могућа је на свим нивоима образовања и у свим врстама школе. Учесници су били ученици од  5-8 разреда. Радионица је била тако осмишљена да су ученици све време били активни и расположени за рад и игру. На крају су своје задовољство изразили и кроз евалуацију. Радионици су присуствовале колеге наставници,учитељи,библиотекар,педагог и директор школе.

Посета наставника математике четвртом разреду

Датум: 24. Mart 2015 23:31 Категорија: Новости

У школи у Мајуру одржан је час упознавања наставнице математике са ученицима четвртог разреда. Наставница математике, Марија Туцаковић, обрадила је тему Множимо брже и лакше. Кроз ближе упознавање и разговор ученици су научили одређене олакшице приликом множења вишецифрених бројева.

Час француског језика у четвртом разреду

Датум: 23. Mart 2015 22:24 Категорија: Новости

03.02.2015. и 18.03.2015.године
У школама у Мајуру и Колару, наставница француског језика Биљана Ђокић, одржала је час упознавања са ученицима четвртог разреда. Кроз причу, песму, анегдоте, филм о "Белој Гриви", ученици су се упознали са најбитнијим одликама Француске. Циљ часа је да се код ученика на креативан начин побуди максималан интерес, мотивација и љубав према француском језику. Знање још једног језика је богатство човека.
"Колико језика знаш - толико вредиш!"

Општинско такмичење за стране језике

Датум: 23. Mart 2015 22:19 Категорија: Достигнућа

28.02.2015.године
У Основној школи "Љубиша Уошевић" у селу Рибару одржано је Општинско такмичење за стране језике. Такмичари за француски језик биле су ученице: Кристина Стојановић 8/1, Виолета Спасић 8/2 и Александра Јевтић 8/2. У познавању енглеског језика такмичили су се следећи ученици: Кристина Митровић 8/1, Ђорђе Љубомировић 8/2 и Дарко Јовановић 8/2.

Општинско такмичење из географије

Датум: 22. Mart 2015 16:46 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из географије одржано је 22.03.2015.године у Основној школи "Љубиша Урошевић" у Рибару. На такмичењу је учествовала ученица седмог разреда Катарина Савић и освојила  III место.

Општинско такмичење из биологије

Датум: 18. Mart 2015 19:45 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из биологије одржано је 14.03.2015.године у Основној школи "17,октобар" у Јагодини. Ученици који су учествовали на такмичењу су : Милица Милетић 6/1, Ивана Милетић 8/1, Соња Станковић 8/1, Душан Пантић 5/2, Милановић Никола 5/2, Гајић Никола 7/2, Немања Глигоријевић 7/2. Ученица Милица Милетић освојила је друго место и пласман на Окружно такмичење, а ученица Ивана Милетић освојила је треће место.

Општинско такмичење из математике за ученике 3. и 4. разреда

Датум: 17. Mart 2015 22:20 Категорија: Достигнућа

Општинско такмичење из математике за ученике 3. и 4. разреда одржано је 28.02.2015.године у ОШ ,,Милан Мијалковић“.
 Ученице, Анђела Пљеваљчић (IV1 разреда) и Катарина Мијајловић (IV2 разреда) заузеле су 3. место и пласирале се на окружно такмичење које ће се одржати 28.03.2015.године у Параћину.

Катарина Мијајловић