Такмичења из српског језика

Датум: 09. April 2017 18:33 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење из српског језика и језичке културе одржано је 28.02.2017. године. Ученице Милица Милетић (VIII1), Александра Вукадиновић (VIII1), Анђела Пљеваљчић (VI1), Марија Миленковић (VI1), Теодора Савић (V1) и Невена Младеновић (V2) учествовале су на Општинском такмичењу у ОШ „17. октобар“ 18.03.2017. године.  Теодора Савић освојила је 2. место и пласман на Окружно такмичење. Окружни ниво такмичења одржан је 09.04.2017. године у ОШ ,,Момчило Поповић Озрен", где су присуствовале наставница српског језика Јелена Гавриловић Миликић и ученица Теодора Савић и  освојила 15 поена.
Општинско и Окружно такмичење из књижевности, под називом Књижевна олимпијада, организовани су у ОШ „Бошко Ђуричић“,  04.03.2017. и 01.04.2017. године. Ученица осмог разреда, Милица Милетић, освојила је 1. место.  Она ће, у пратњи наставнице српског језика  Јелене Гавриловић Миликић , учествовати на Републичком такмичењу у Сремским Карловцима.
Школско такмичење рецитатора реализовано је 24.03.2017. године.  Ученице  Мирјана Младеновић (VII2) и Милена Милићевић (VI1) представиле су се на Општинском такмичењу 07.04.2017. године у Културном центру нашег града, а подршку су им пружиле наставнице српског језика Јелена Гавриловић Миликић и Марија Тодоровић. Треће место на Школском такмичењу припало је ученици Марији Миленковић (VI1),  а похвалу и подстрек  за наредне године добила је Теодора Савић (V1).
Свим ученицима честитамо на досадашњим резултатима и достигнућима и желимо да и будући школски дани буду подједнако успешни.

Општинско такмичење из географије

Датум: 12. Mart 2017 16:37 Категорија: Новости

У недељу 12. марта одржано је Општинско такмичење из географије у Рибару, ОШ "Љубиша Урошевић" . Представник наше школе била је ученица осмог разреда Јелена Станисављевић . Јелена је освојила III mesto. Честитамо!

Угледни час

Датум: 11. Mart 2017 20:28 Категорија: Новости

Угледни час, у корелацији предмета математика и информатика и рачунарство, одржан је 28.02.2017. године у информатичком кабинету. Присуствовао је велики број колега а активни учесници су били ученици 8-1 разреда. Наставна јединица је била Графичка обрада статистичких податакаас је протекао у радној атмосфери и ученици оценили час као веома корсно искуство.

Такмичење ТиО

Датум: 20. Februar 2017 20:39 Категорија: Новости

На основу школског такмичења из техничког и информатичког образовања одржаног 20.02.2017.године на општинско такмичење су се пласирали следећи ученици:
пети разред
1.Зорана Николић
2.Анђела Стаменковић
3.Анђела Соколовић
шести разред
1.Анђела Пљеваљчић
2.Немања Јовановић
3.Лазар Рошковић
Број поена свих ученика који су се такмичили биће окачен на огласној табли у школи.

Техничко и информатичко образовање

Датум: 19. Februar 2017 20:35 Категорија: Новости

Школско такмичење из техничког и информатичког образовања одржаће се 20.02.2017.године у Мајуру у 10:50.
Срећно!

Историја

Датум: 19. Februar 2017 20:34 Категорија: Новости

Школско такмичење из историје одржаће се 20.02.2017.године у 13:20 у Мајуру.
Срећно!

Крај распуста

Датум: 10. Februar 2017 23:26 Категорија: Новости

Први радни дан после зимског распуста је 13.фебруар 2017.године.
Ученици од првог до четвртог разреда у школу крећу пре подне, а старији по подне.

Презентовање градива савладаног на стручном усавршавању

Датум: 08. Februar 2017 12:11 Категорија: Новости

Запослени у ОШ "Радислав Никчевић", присуствовали су презентовању градива наученог са семинара "Мултимедијални садржаји у функцији образовања". Обуку је савладала Андријана Стефановић, проф.техничког и информатичког образовања, а презентовању је помогла Душица Дојчиновић, проф.информатике и и рачунарства. Учесници су кроз рад стекли нова знања у области мултимедијалних садржаја,  на овај начин су добили 2 бода у установи.
Датум:02.02.2017.године
Место: информатички кабинет у Мајуру

СВЕТИ САВА, школска слава

Датум: 27. Januar 2017 13:01 Категорија: Новости

Ученици наше школе, подручно одељење у Колару, представили су се на најлепши начин обележавањем школске славе у Дому културе, 27. јануара 2017 .године. Дом културе био је пун, учесници припремљени одлично, а приредба ефектна. Приредбу је као водитељ отврила, најавила Миљана Младеновић, ученица 7/2. Упечатљив траг оставили су глумци Јован Гајић, Филип Гајић, Анђела Милановић, Никола Сентић, Лука Сандић и увек насмејана петакиња Марија Младеновић. Ту су и наши мали ђаци, који су помоћ за припремање приредбе добили од учитељица Бојане и Љиљане, а они најмлађи од васпитачице. Васка Петровић, уз подршку Марије Тодоровић, Сенка Томић направили су заједно са ученицима предивну приредбу. А ту је и петак ЖељкоЈевремовић, који је уз хармонику дао додатан сјај овом дивном дану.Хвала и наставнику ликовне културе који је рестаурирао икону Светог Саве. Припредба је урађена по сценарију вероучитеља Младена Ристановића. Срећна слава Свети Сава!

Због грипа продужен школски распуст

Датум: 08. Januar 2017 20:49 Категорија: Новости

Настава у основним и средњим школама почеће у среду, 11. јануара 2017. године.