Орална хигијена: редовни прегледи за наше ученике

Датум: 24. Februar 2023 10:41 Категорија: Новости

Од почетка ове школске године, након краће паузе, у матичној школи у Мајуру поново је почела са радом стоматолошка ординација.
Стоматолози у њу долазе сваке среде, када су врата ординације током целог дана отворена за све ученике који желе да провере стање својих зуба.

Ово је и простор и место на коме ђаци имају прилике да чују о важности оралне хигијене, добију савет о одржавању и прању зуба, о томе како да спрече да дође до каријеса, али и да га санирају у почетној фази уколико до њега дође.
Ђаци у Мајуру редовно посећују зубарску ординацију, а током наредне недеље стоматолози ће обићи и прегледати ученике подручних одељења у Гавинцима, Колару, Драгошевцу и Медојевцу.

Спортисти наше школе на такмичењу у футсалу

Датум: 24. Februar 2023 10:17 Категорија: Достигнућа

Ученици старијих разреда у школама у Мајуру и Колару недавно су узели учешће на такмичењу у малом фудбалу, одржаном у Хали спортова ЈАССА.

Такмичење је било на општинском нивоу, те су се наши дечаци надметали са екипама из других градских и сеоских школа.

Екипа која је представљала ОШ “Радислав Никчевић” добро је одиграла утакмицу, али, нажалост, није доспела на врх листе за даљи пласман.

Дан розе мајица - међународни дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 23. Februar 2023 19:22 Категорија: Новости

Међународни дан борбе против вршњачког насиља обележава се сваке последње среде у месецу. Ове године је то било 22. фебруара.

Наши ученици од 1 до 4. разреда, заједно са учитељицама, су се потрудили да овај дан обележе на њихов начин и пошаљу поруке да су другарство и љубав изнад сваког насиља.
клик на слику!

Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Датум: 23. Februar 2023 09:36 Категорија: Новости

Одељење 2/2 и 4/2 у Главинцима је са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић обележило ,,Дан розе мајица".
клик на слику!

Државно школско такмичење у пливању

Датум: 22. Februar 2023 16:47 Категорија: Достигнућа

На државном школском такмичењу у пливању, одржаном 21. фебруара 2023. године у Нишу, нашу школу представљала је ученица 7/1 разреда, Елеонора Стојановић. Све похвале!

Посета четвртацима у Мајуру - час историје

Датум: 21. Februar 2023 20:18 Категорија: Новости

Наставник историје Стефан Сретеновић посетио је ученика четвртог разреда у Мајуру и упознао се са њима. Учили су и причали о Немањићима.

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СТРАНИХ ЈЕЗИКА

Датум: 13. Februar 2023 11:58 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из страних језика одржаном 4. и 5. 02. 2023. године у ОШ ,,17. октобар“ нашу школу представљали су ученици 8. разреда из Мајура и Колара:
Енглески језик – Лена Радивојевић 8/1 и Лазар Петровић 8/2
Француски језик – Ана Костић 8/2 и Милица Јанковић 8/2
Немачки језик – Лена Радивојевић 8/1 (освојено 3. место и пласман на окружно такмичење)
Сви ученици су поносно представљали своју школу и своје наставнице Биљану Ђокић и Тамару Ивановић.

Ћилими и ми

Датум: 10. Februar 2023 22:54 Категорија: Новости

У Главинцима, ученици 2. и 4. разреда направили су лутке за ауторску представу и почели са израдом ћилима пуни еуфорије.

Фебруарски вебинари за ученике завршних разреда

Датум: 10. Februar 2023 10:34 Категорија: Новости

Ученици осмог разреда у Колару, у оквиру ЧОС-а, присуствовали су вебинарима "Упознај занимања" (2.2.2023.) и "Избор средње школе" (9.2.2023.) које је организовала Фондација Темпус. Ученици су од водитеља вебинара чули која занимања постоје, како се деле средње школе и које смерове поседују, као и које су могућности даљег образовања и/или запослења након завршених средњих школа.

Посета ученицима четвртог разреда

Датум: 08. Februar 2023 17:13 Категорија: Новости

Наставница математике Марија Ристић посетила је ученике четвртог разреда у Колару и упознала се са њима. Заједно су обрадили лекцију "Дељење вишецифреног броја двоцифреним бројем".