Чудесни свет моје маште

Датум: 16. Mart 2023 23:18 Категорија: Новости

Ученици школе у Драгошевцу са својом учитељицом, Горданом Марковић, учествовали су у креативној радионици "Чудесни свет моје маште", при чему су користили со и креде у боји за израду украсних предмета.

Дан броја пи

Датум: 16. Mart 2023 23:09 Категорија: Новости

Ученици математичке секције у Колару су 14. 03. 2023. обележили дан броја пи израдом паноа и презентације. Број пи је ирационалан и трансцедентан број који представља однос обима круга и његовог пречника. Приближна вредност броја пи је 3,14, па се прослављање празника обележава сваког 14. марта.

клик на слику!

Теме од важности: Безбедност на интернету

Датум: 13. Mart 2023 10:03 Категорија: Новости

Прошлог петка ученици шестог и седмог разреда имали су прилике да присуствују предавању на тему "Безбедност на интернету".
Предавач је била Марија Стефановић, која је школу посетила као представник Јагодинске полицијске управе. Деца су овог пута имала прилике да чују шта све може да буде  небезбедно у неограниченом интернет простору у коме свакодневно проводе макар део свог времена.  Поред тога, добили су и корисне савете како да се заштите од могућих опасности и дигиталног насиља.

ПЕДАГОГиЈА: Може и другачије!

Датум: 10. Mart 2023 12:56 Категорија: Новости

Свако од нас се бар једном нашао у ситуацији да након неког догађаја помисли како је све могао да уради другачије.
Ученици петог разреда су данас са педагогом школе Марином Минић реализовали радионицу под насловом  "Може и другачије". Њихов задатак био је да напишу које би позитивне облике понашања - уместо наведених непожељних - могли да примене у различитим животним ситуацијама. Потом су са педагогом говорили о конкретним догађајима када су, према свом мишљењу, можда поступили исхитрено и погрешно и дискутовали су о техникама за превазилажење оваквих ситуација.

Предавање за најмлађе: Безбедност у саобраћају

Датум: 10. Mart 2023 12:30 Категорија: Новости

Припадници Полицијске управе у Јагодини посетили су прошле недеље нашу школу, где су ученицима од 1. до 4. разреда одржали предавање на тему безбедности у саобраћају.

8.март, Дан жена

Датум: 09. Mart 2023 23:38 Категорија: Новости

Мама - једина именица која нема заменицу.

Поводом 8.марта, млађи разреди са својим учитељицама, припремили су приредбу и улепшали дан свим мамама и дамама које су биле присутне, и показали своју љубав и поштовање према свим мајкама овог света.
клик на слику!

9.3.2023. - Математичко такмичење "Мислиша"

Датум: 09. Mart 2023 19:31 Категорија: Достигнућа

Данас је у нашој школи одржано математичко такмичење "Мислиша". Велики број ученика од првог до осмог разреда је учествовао у такмичењу. 9. март 2023. је био прави математички празник за нашу школу.

СРЕЋАН 8. МАРТ

Датум: 08. Mart 2023 18:59 Категорија: Новости

Поводом Дана жена ученици и вртићари из Главинаца обрадовали су приредбом своје маме,показали колико их воле а осталим присутним женама улепшали празник.

Посета ученицима четвртог разреда у Главинцима

Датум: 03. Mart 2023 10:53 Категорија: Новости

Наставници географије, историје и математике, Маријана Цветковић, Ана Аиро, Стефан Сретеновић и Марија Ристић, посетили су 2. и 3.3.2023. ученике четвртог разреда у Главинцима и упознали их са својим предметима. Ученици су изненадили наставнике својим знањем и били су врло комуникативни.
клик на слики!

Општинско такмичење из хемије

Датум: 01. Mart 2023 19:18 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из хемије које је одржано 25. фебруара у Основној школи " Бошко Ђуричић " нашу школу је представљала ученица 7/1 одељења Елеонора Стојановић ( наставница Јасна Радосављевић ) која је освојила другу награду и пласман на окружно такмичење.