Мој рад израђен квилинг техником

Датум: 27. Mart 2023 20:08 Категорија: Новости

Ученици 4/1 разреда, у оквиру пројектне наставе, упознали су се са техником старом неколико векова званом квилинг. Овом приликом научили су како да обликују папирне трачице и исказали своју креативност израдом радова који ће красити њихову учионицу.

Упознавање ученика четвртог разреда са наставницима

Датум: 27. Mart 2023 20:03 Категорија: Новости

Током марта месеца наставници, музичке културе - Сенка Томић, енглеског језика - Тамара Ивановић, српског језика - Јелена Гавриловић Миликић и француског језика - Биљана Ђокић одржали су предавања будућим петацима.
клик на слику!

Промоције средњих школа за осмаке

Датум: 22. Mart 2023 21:50 Категорија: Новости

У претходних неколико недеља ученицима осмог разреда у Мајуру и Колару представиле су се Електротехничко-грађевинска школа из Јагодине, пољоприведно-ветеринарске школе из Свилајнца и Рековца и Средња школа унутрашњих послова из Сремске Каменице.

Осмаци су имали прилике да чују које смерове нуде ове школе, који предмети се у њима похађају и каква их запослења могу чекати по завршетку ових средњих стручних школа. Такође, пољопривредно-ветеринарске школе из Свилајнца и Рековца представиле су и услове и погодности за живот у њиховим домовима за ученике.

Ученици кажу да су овакве посете веома значајне јер им помажу да лакше донесу одлуку коју ће средњу школу уписати: пружају им могућност да се ближе упознају са начином рада одређених школа, да поставе питања наставницима - промотерима и сазнају све што их интересује или да отклоне неке недоумице уколико их имају.

клик на слику!

У сусрет Дану школе: Пролећна акција чишћења дворишта

Датум: 22. Mart 2023 12:17 Категорија: Новости

Почетак пролећа у нашој школи обележен је малом радном акцијом: ученици од 5. до 8. разреда, у оквиру часова физичког васпитања, учествовали су у чишћењу школског дворишта.

Заштитне рукавице на рукама, а у рукама - грабуље. Пуни ентузијазма и радосни због ове - како кажу - неуобичајене школске активности, ђаци наше школе су јуче вредно приступили задатку да школско двориште учине лепшим и чистијим местом.
Уз смех и шалу, скупљали су шишарке, опало лишће и грање, а овакву акцију окарактерисали су као веома забавну и корисну. Развијање духа заједништва, указивање на значај друштвено-корисног рада и очувања животне средине - само су неки од циљева ове и сличних активности које школа планира да спроводи у наредном периоду.

Клик на слику!

Видео репортажа: клик на линк https://www.youtube.com/watch?v=Hyg_aLsBNeA

Четвртаци на упознавању са информатиком

Датум: 22. Mart 2023 10:20 Категорија: Новости

Прошле недеље наставница Мила Нешић у Колару је одржала припремни час из Информатике и рачунарства за ученике четвртог разреда.

Ученицима је било веома интересантно упознавање са овим предметом, који ће похађати од следеће школске године.

Шарене чарапе за дечије осмехе

Датум: 21. Mart 2023 19:17 Категорија: Новости

Сваке године 21. марта организује се “Дан шарених чарапа”. Људи широм света 21.3. ће носити шарене или различите чарапе у знак подршке особама са Дауновим синдромом. Они учествују у активностима и догађајима за подизање свести јавности како би створили глобалну свест о различитостима међу људима, толеранцији, инклузију и добробити људи са Дауновим синдромом. Дан особа са Дауновим синдромом први пут је обележен 2006. године у великом броју земаља а Генерална скуштина Уједињених нација је 2012. године 21. март прогласила за Светски дан особа са Дауновим синдромом.Ученици трећег и четвртог разреда су са својим учитељицама  обележили овај датум и бојећи чарапе у шарене боје показали подршку својим вршњацима оболелим од Дауновог синдрома.

Дан шарених чарапа

Датум: 21. Mart 2023 11:27 Категорија: Новости

Ученици 2. и 4. разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић обележили Дан шарених чарапа и на тај начин пружили подршку особама са Дауновим синдромом.

Међународни турнир у каратеу

Датум: 20. Mart 2023 20:43 Категорија: Достигнућа

На Међународном турниру у каратеу одржаном 19. марта 2023. године у Суботици, ученик 7/1 разреда, Михајло Крстић, освојио је треће место и бронзану медаљу. Све похвале!

Окружно такмичење из математике

Датум: 20. Mart 2023 19:48 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из математике, одржаном 18.03. 2023. године у ОШ ,,Стеван Јаковљевић" у Параћину, наши ученици су остварили следеће резултате: Теодора Крстић 5-1 друго место, Лука Пљеваљчић 7-1 треће место.

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима.

Ђачки парламент на НОУ сајму образовања

Датум: 20. Mart 2023 10:52 Категорија: Новости

Прошлог петка, 17. марта, представници Ђачког парламента наше школе посетили су Регионални сајам образовања у Ћуприји - НОУ ФЕСТ 2023.