Окружно такмичење из математике

Датум: 18. Mart 2024 07:07 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из математике одржано је у суботу, 16. 3. 2024. у ОШ ,,Ђура Јакшић" у Параћину. Нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик трећег разреда и Лука Пљеваљчић, ученик осмог разреда. Похвале ученицима на уложеном труду и залагању!

ТиТ: Треће место за Виктора

Датум: 15. Mart 2024 13:45 Категорија: Достигнућа

Ученик петог разреда наше школе Виктор Стефановић освојио је треће место на општинском такмичењу из Технике и технологије, вештине "Бродомоделарство" и пласирао се на окружно такмичење, које ће бити одржано у априлу.

Браво, Викторе!

Анастасија трећа у Србији : "Игра и другарство на крилима поштовања и уважавања"

Датум: 15. Mart 2024 10:59 Категорија: Достигнућа

Ученица седмог разреда наше школе Анастасија Милановић освојила је треће место на ликовном конкурсу Министарства просвете "Игра и другарство на крилима поштовања и уважавања".

Ова ученица је у четвртак, 14. марта, у друштву једног родитеља и наставнице ликовног, присуствовала свечаној додели признања у Основној школи "Свети Сава" у Београду.

Одабраних 25 радова нашло се на календару Министарства просвете за 2024. годину.

Поносни смо на Анастасију!

14-март Међународни дан математике и дан броја пи

Датум: 14. Mart 2024 20:56 Категорија: Новости

Међународни дан математике покренут је и подржан од Међународне математичке уније и УНЕСКО-а и циљеви су му промоција математике и њених лепота. За датум обележавања празника узет је 14. март.

Ученици математичке секције у Колару, заједно са наставницом математике Маријом Ристић, обележили су овај празник пригодном презентацијом и израдом паноа којим су на једноставан начин подсетили на значај математике и логичког мишљења у свакодневном животу.

Математичко такмичење "Мислиша"

Датум: 14. Mart 2024 20:51 Категорија: Новости

Данас се у нашој школи одржава математичко такмичење "Мислиша". Циљ овог такмичења је популарисање математике, подстицање интересовања што већег броја ученика за математику, мотивисање ученика да математику уче са задовољством кроз решавање лепих и занимљивих задатака, развијање логичко-комбинаторних способности ученика, ширење математичке културе код младих, подстицање ученика на дубље усвајање садржаја школске математике и мотивисање за учешће на другим такмичењима. Свим ученицима желимо пуно успеха у решавању задатака!

Представљање Средње Пољопривредно-ветеринарске школе ученицима 8. разреда

Датум: 11. Mart 2024 19:39 Категорија: Новости

У оквиру програма професионалне оријентације, средње школе упознају ученике осмог разреда са условима за упис, начином остваривања образовно-васпитног рада и са могућностима које се нуде након завршетка школе. Дана, 11.3.2024. године наше ученике осмог разреда посетили су представници Средње Пољопривредно-ветеринарске школе у Рековцу.

Приредба у Колару - обележање 8. марта

Датум: 11. Mart 2024 19:34 Категорија: Новости

Мајка, најлепша бајка

Датум: 11. Mart 2024 19:25 Категорија: Новости

У нашој школи, поводом 8. марта, Дана жена, одржана је приредба под слогном ,,Мајка, најлепша бајка." Ученици млађих разреда са својим учитељицама обележили су овај датум и показали својим мамама и свом женском роду колики је њихов значај у нашем животу.

Осмомартовски поклони

Датум: 08. Mart 2024 21:48 Категорија: Новости

Слатки поклони за 8. март (теглице пуне слаткиша и цветићи од корпица за мафине) - рад ђака другог и четвртог разреда из Главинаца, уз малу помоћ учитељице Бојане Цоцић.

Приредба у Главинцима

Датум: 08. Mart 2024 21:45 Категорија: Новости

Данашњи празник, Дан жена, ђаци у Главинцима су обележили пригодним програмом за маме, баке, тетке... У припреми програма учествовале су учитељице Сања Ивковић Јевтић и Бојана Цоцић.