Достигнућа

Пројекат:"Путујемо нашом традицијом"

Датум: 19. April 2022 14:33 Категорија: Достигнућа

Ученици 3/1 разреда са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, током месеца априла, радили су на школском пројекту "Путујемо нашом традицијом" и овом приликом упознали се са  ћилимом који је некада  красио сваку кућу. Ткале су их жене од вуне на разбојима. Ученици су се и сами опробали у техници ткања, тако што су израдили корпице од папира које су украсили шареним јајима и на овај начин  поручили да треба чувати своју традицију.

НАШ ПОНОС

Датум: 19. April 2022 14:30 Категорија: Достигнућа

У недељу 17.04.2022.године уЋуприји одржан је турнир у фудбалу "Виола куп 2022." На овом турниру узели су учешће и ученици 3. разреда из Мајура, Огњен Ивковић и Тадија Миленковић и освојили 1.место са својом екипом. Иначе ова два наша ученика тренирају фудбал за ФК Јагодина 2012.
Браво за наше фудбалере!

Заједно смо и лепши и јачи

Датум: 19. April 2022 12:40 Категорија: Достигнућа

Учитељице Мирослава Михајловић, Маја Мићовић, Ружица Стојановић Ђорђевић и Бојана Цоцић осликале су бунар у дворишту школе и учиниле амбијент још лепшим за наше малишане.
(клик на слику)

Општинско такмичење рецитатора

Датум: 14. April 2022 18:04 Категорија: Достигнућа

На данас одржаном Општинском такмичењу рецитатора ,,Песниче народа мог", у Културном центру, нашу школу представљале су ученице Нађа Ивковић 4/1 (Весна Рупник) и Теодора Јовановић 2/1 (Маја Мићовић), у категорији млађих такмичара, и Милица Кларић 7/1 (Јелена Гавриловић Миликић) и Петра Вучић 6/2  (Ивана Јаковљевић), у категорији старијих такмичара.
Поносни смо на рецитовање свих наших ученица и на достојанствено представљање наше школе на овој традиционалној смотри.

Окружно такмичење из српског језика и језичке културе

Датум: 13. April 2022 08:26 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из српског језика и језичке културе, одржаном 9. априла у Свилајнцу, ученица Елеонора Стојановић 6/1 освојила је 3. место. Наставница Јелена Гавриловић Миликић.

Општинско такмичење из биологије

Датум: 10. April 2022 22:33 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу из биологије, одржаном 10. априла 2022. године у ОШ"Рада Миљковић", нашу школу представљале су ученице 5/1 разреда Анастасија Милановић и Дуња Радосављевић. Наставница Јелена Панић.

Ликовни конкурс на тему "Био једном један ... "

Датум: 10. April 2022 22:27 Категорија: Достигнућа

Ученица Марија Милић V/2 из Колара освојила је награду на ликовном конкурсу на тему "Био једном један ... "Конкурс је расписан поводом Међународног дана књига за децу и стогодишњице рођења нашег великог писца Душка Радовића. Све честитке ученици!

Шта знаш о саобраћају

Датум: 10. April 2022 08:22 Категорија: Достигнућа

На Општинском такмичењу "Шта знаш о саобраћају", одржаном 9. априла у ОШ"Милан Мијалковић" у Јагодини, нашу школу представљали су следећи ученици: Анастасија Милановић 5/1, Лана Мијалковић 6/1, Лена Радивојевић 7/1 и Филип Костић 6/1. Наставница Мила Нешић.

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ РЕЦИТАТОРА

Датум: 07. April 2022 17:31 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење рецитатора одржано је 07.04.2022. у библиотеци матичне школе. Велики број ученика је учествовао на такмичењу чиме је настављена дугогодишња традиција наше школе у неговању изражајног казивања стихова.
Жири који је оцењивао такмичаре радио је у саставу:
-Весна Рупник, наставница разредне наставе - председник жирија
-Милица Биорац - библиотекарка и наставница српског језика и књижевности
-Јелена Гавриловић Миликић - наставница српског језика и књижевности.
О победницима је жири једногласно одлучио:
МЛАЂИ УЗРАСТ
1. место - Нађа Ивковић 4/1
2. место - Теодора Јовановић 2/1
3. место - Софија Милосављевић 3/2
СТАРИЈИ УЗРАСТ
1. место - Милица Кларић 7/1
2. место - Петра Вучић  6/2
3. место  - Симона Милановић 7/1.
На Општинском такмичењу рецитатора нашу школу представљаће двоје првопласираних ученика  из обе групе.

Окружно такмичење из француског језика за 6. разред

Датум: 28. Mart 2022 15:20 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из француског језика, одржаном 27. марта 2022. у Свилајнцу, нашу школу представљале су ученице:
Елеонора Стојановић 6/1, Петра Вучић 6/2 и Анђелина Пантовић 6/2.
Наставник Биљана Ђокић.