Достигнућа

Карате турнир: Врање опен 2023

Датум: 25. April 2023 13:53 Категорија: Достигнућа

На такмичењу у каратеу "Врање опен 2023" у Врању, 23.04.2023.године, ученик 2/1 разреда, Владимир Милојевић освојио је 2 златне и 1 сребрну медаљу, а ученик 4/1 разреда Виктор Стефановић освојио је златну медаљу. Честитамо!

Републичко такмичење у знању страних језика

Датум: 24. April 2023 17:23 Категорија: Достигнућа

Републичко такмичење у знању страних језика одржано је 23.04.2023. у Земуну. Нашу школу представљала је ученица одељења 8-1 Лена Радивојевић која се у специјалној категорији такмичила у знању немачког језика. Она је на нивоу целе државе поносно представила своју школу и свој округ и показала завидан ниво знања заузевши 8.место.

Општинско такмичење рецитатора

Датум: 20. April 2023 20:55 Категорија: Достигнућа

На данас одржаном Општинском такмичењу рецитатора, нашу школу представљали су Алекса Јовановић, ученик 2.разреда и Теодора Јовановић, ученица 3.разреда. Алекса Јовановић освојио је треће место и са поносом представио нашу школу!

Окружно такмичење из верске наставе

Датум: 04. April 2023 19:37 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из верске наставе, одржаном 2. априла 2023., нашу школу су представљали Емилија Стефановић VI/1, Милица Кларић и Давид Николић VIII/1. Наши ученици су заузели треће место и пласирала се на републичко такмичење. Наставник Младен Ристановић.

Окружно такмичење из познавања француског језика

Датум: 03. April 2023 18:03 Категорија: Достигнућа

Окружно такмичење из познавања француског језика за ученике 6.разреда, одржано је 26.03. у ОШ " Стеван Јаковљевић" у Параћину. Нашу школу су представљале Николина Костић, Емилија Стефановић (6/1) и Јана Илић (6/2) и показале солидно знање. Наставница Биљана Ђокић.

Наши ученици на Спортским играма младих

Датум: 28. Mart 2023 13:19 Категорија: Достигнућа

У недељу, 27. марта, у спортској хали ЈАССА у Јагодини одржани су квалификациони турнири за Спортске игре младих.
Екипа наше школе такмичила се у малом фудбалу, а у саставу смо имали једанаесторицу дечака: деветорицу ученика седмог и осмог разреда из Мајура и Колара (Илија Здравковић, Филип Костић, Лазар Петковић и Миљан Станковић из 7-1, Дарко Стојановић, Александар Николић, Лука Јевремовић из 8- 1 и Лазар Мићић и Марко Милошевић из 8-2) и двојицу који су прошле године у нашој школи завршили осми разред, а сада су средњошколци (Матија Радисављевић и Виктор Станковић).

Школско такмичење рецитатора

Датум: 27. Mart 2023 20:12 Категорија: Достигнућа

Школско такмичење рецитатора одржано је 27.03.2023. године у библиотеци матичне школе. Ентузијазам ученика и њихових предавача, као и љубав према поезији,  потврђени су бројношћу учесника на овогодишњем такмичењу.
Жири у саставу Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности, Милица Биорац, наставница српског језика и књижевности/ библиотекарка и Маја Мићовић, наставница разредне наставе је, ипак, имао једногласну одлуку да ће нас у категорији учесника од 1. до 4. разреда на Општинском нивоу такмичења представљати првопласирани Алекса Јовановић 2/2, као и другопласирана Теодора Јовановић 3/1; у овој категорији такмичара ученик Давид Аврамовић 4/1 освојио је треће место.
У категорији учесника од 5. до 8. разреда нашу школу ће на Општинском такмичењу рецитатора  20.04.2023. представљати првопласирана  Милица Кларић 8/1 и другопласирана Анђелина Пантовић 7/2; у овој категорији такмичара треће место је заузела Симона Милановић 8/1.

клик на слику!

Међународни турнир у каратеу

Датум: 20. Mart 2023 20:43 Категорија: Достигнућа

На Међународном турниру у каратеу одржаном 19. марта 2023. године у Суботици, ученик 7/1 разреда, Михајло Крстић, освојио је треће место и бронзану медаљу. Све похвале!

Окружно такмичење из математике

Датум: 20. Mart 2023 19:48 Категорија: Достигнућа

На Окружном такмичењу из математике, одржаном 18.03. 2023. године у ОШ ,,Стеван Јаковљевић" у Параћину, наши ученици су остварили следеће резултате: Теодора Крстић 5-1 друго место, Лука Пљеваљчић 7-1 треће место.

Честитамо ученицима на постигнутим резултатима.

9.3.2023. - Математичко такмичење "Мислиша"

Датум: 09. Mart 2023 19:31 Категорија: Достигнућа

Данас је у нашој школи одржано математичко такмичење "Мислиша". Велики број ученика од првог до осмог разреда је учествовао у такмичењу. 9. март 2023. је био прави математички празник за нашу школу.
клик на слику!