ЕЛЕКТРОНСКО НАСИЉЕ И БЕЗБЕДНОСТ НА ИНТЕРНЕТУ

Датум: 02. Maj 2017 20:46 Категорија: Новости

У среду 26.04.2017.године, са ученицима 8-1,одржана је радионица на тему „Електронско насиље и безбедност на интернету“. На интернету постоји неколико хиљада организација које се баве неким од многобројних начина искоришћавања деце. Велики број тих организација легално су пријављена предузећа, хуманитарне или невладине организације са правним идентитетом. Међутим, испод "шареног плашта" примамљивих могућности за бољи живот најчешће се крију циљеви трафикинга, проституције, разних врста крађа и других начина искоришћавања жртава. Под електронским тј.  дигиталним насиљем подразумевамо све случајеве у којима неко користи електронске уређаје (мобилни телефон, рачунар, камеру...) и интернет да би некога намерно уплашио, увредио, понизио или га на неки други начин повредио. Циљ ове радионице био је да се ученици упознају са ризицима коришћења интернета и друштвених мрежа, као и са начином да се исти користе безбедно. Реализатор је била наставница географије Маријана Цветковић.

ФАРБАЊЕ УСКРШЊИХ ЈАЈА

Датум: 12. April 2017 11:19 Категорија: Новости

У уторак 11. априла 2017. године уценици насе школе Николина Радосављевић, Милена Милићевић, Милица Костић и Наталија Зафировицћ и вероучитељ Младен Ристановић, су учествовали на традиционалном фарбању јаја, поводом најрадоснијег хрисћанског празника Васкрсења Христовог.  Домаћин овогодишњег сусрета је била ОШ" Бошко Ђуричић"  у Јагодини. Акција фарбања јаја је била хуманитарног карактера.

Општинско такмичење из географије

Датум: 12. Mart 2017 16:37 Категорија: Новости

У недељу 12. марта одржано је Општинско такмичење из географије у Рибару, ОШ "Љубиша Урошевић" . Представник наше школе била је ученица осмог разреда Јелена Станисављевић . Јелена је освојила III mesto. Честитамо!

Угледни час

Датум: 11. Mart 2017 20:28 Категорија: Новости

Угледни час, у корелацији предмета математика и информатика и рачунарство, одржан је 28.02.2017. године у информатичком кабинету. Присуствовао је велики број колега а активни учесници су били ученици 8-1 разреда. Наставна јединица је била Графичка обрада статистичких податакаас је протекао у радној атмосфери и ученици оценили час као веома корсно искуство.

Такмичење ТиО

Датум: 20. Februar 2017 20:39 Категорија: Новости

На основу школског такмичења из техничког и информатичког образовања одржаног 20.02.2017.године на општинско такмичење су се пласирали следећи ученици:
пети разред
1.Зорана Николић
2.Анђела Стаменковић
3.Анђела Соколовић
шести разред
1.Анђела Пљеваљчић
2.Немања Јовановић
3.Лазар Рошковић
Број поена свих ученика који су се такмичили биће окачен на огласној табли у школи.

Техничко и информатичко образовање

Датум: 19. Februar 2017 20:35 Категорија: Новости

Школско такмичење из техничког и информатичког образовања одржаће се 20.02.2017.године у Мајуру у 10:50.
Срећно!

Историја

Датум: 19. Februar 2017 20:34 Категорија: Новости

Школско такмичење из историје одржаће се 20.02.2017.године у 13:20 у Мајуру.
Срећно!

Крај распуста

Датум: 10. Februar 2017 23:26 Категорија: Новости

Први радни дан после зимског распуста је 13.фебруар 2017.године.
Ученици од првог до четвртог разреда у школу крећу пре подне, а старији по подне.

Презентовање градива савладаног на стручном усавршавању

Датум: 08. Februar 2017 12:11 Категорија: Новости

Запослени у ОШ "Радислав Никчевић", присуствовали су презентовању градива наученог са семинара "Мултимедијални садржаји у функцији образовања". Обуку је савладала Андријана Стефановић, проф.техничког и информатичког образовања, а презентовању је помогла Душица Дојчиновић, проф.информатике и и рачунарства. Учесници су кроз рад стекли нова знања у области мултимедијалних садржаја,  на овај начин су добили 2 бода у установи.
Датум:02.02.2017.године
Место: информатички кабинет у Мајуру

СВЕТИ САВА, школска слава

Датум: 27. Januar 2017 13:01 Категорија: Новости

Ученици наше школе, подручно одељење у Колару, представили су се на најлепши начин обележавањем школске славе у Дому културе, 27. јануара 2017 .године. Дом културе био је пун, учесници припремљени одлично, а приредба ефектна. Приредбу је као водитељ отврила, најавила Миљана Младеновић, ученица 7/2. Упечатљив траг оставили су глумци Јован Гајић, Филип Гајић, Анђела Милановић, Никола Сентић, Лука Сандић и увек насмејана петакиња Марија Младеновић. Ту су и наши мали ђаци, који су помоћ за припремање приредбе добили од учитељица Бојане и Љиљане, а они најмлађи од васпитачице. Васка Петровић, уз подршку Марије Тодоровић, Сенка Томић направили су заједно са ученицима предивну приредбу. А ту је и петак ЖељкоЈевремовић, који је уз хармонику дао додатан сјај овом дивном дану.Хвала и наставнику ликовне културе који је рестаурирао икону Светог Саве. Припредба је урађена по сценарију вероучитеља Младена Ристановића. Срећна слава Свети Сава!