Изложба фотографија "Мајур из мог угла"

Датум: 31. Januar 2024 12:58 Категорија: Новости

У холу ОШ "Радислав Никчевић" отворена је изложба фотографија "Мајур из мог угла". Аутори су чланови новинарске-фото секције из Мајура, а организатор изложбе наставница српског језика и књижевности и руководилац секције Јелена Гавриловић Миликић.

Новинарска-фото секција за ученике од 5. до 8. разреда постоји већ шест година.

Обележена школска слава у Мајуру: "Свети Саво, сви те воле!"

Датум: 30. Januar 2024 13:28 Категорија: Новости

И овог 27. јануара у матичној школи у Мајуру обележена је школска слава Свети Сава. Најпре је у јутарњим сатима одржана светосавска литургија у цркви у Мајуру, а потом је у холу школе обављено свечано сечење колача. Након тога, уследила је приредба коју су припремили наши ђаци од 1. до 8. разреда, заједно са својим учитељицама, вероучитељем и наставницом српског језика и књижевности.

Клик на видео: https://youtube.com/shorts/Kre1_-0rOuc?feature=share

Наши ђаци у новогодишњој хуманитарној приредби

Датум: 29. Januar 2024 13:01 Категорија: Новости

Крај прошле године обележило је више свечаних догађаја, а најзначајнији међу њима била је хуманитарна приредба у јагодинском Културном центру, одржана 25. децембра.
Донатор новогодишњих пакетића био је некадашњи ђак наше школе – господин Милан Јовановић, који данас живи и ради у Америци. Пакетиће су добила сва деца у хранитељским породицама на нивоу општине Јагодина,  као и сви корисници дневних боравака „Свети Трифун“ градског Центра за социјални рад, али и наши ђаци који су учествовали у приредби.

Савиндан - Коларе

Датум: 28. Januar 2024 00:13 Категорија: Новости

Прослава Светог Саве - Главинци

Датум: 27. Januar 2024 23:30 Категорија: Новости

Ученици и вртићари у Главинцима су пригодном приредбом, која је започела сечењем славског колача и химном нашем првом просветитељу, прославили школску славу Светог Саву.

Чајанка

Датум: 26. Decembar 2023 22:06 Категорија: Новости

У матичној школи у Мајуру, 26. децембра 2023. године, учитељи млађих разреда организовали су новогодишњу чајанку. Уз медењаке које су украшавали на радионици, и уз топао чај, ученици су уживали гледајући новогодишњу бајку.

Вршњачки тим обележио Светски дан солидарности

Датум: 25. Decembar 2023 09:55 Категорија: Новости

Вршњачки тим Основне школе "Радислав Никчевић" кратком презентацијом обележио је 20. децембар, Међународни дан солидарности. Представници Тима су, свако у свом разреду, представили својим вршњацима појам солидарности и указали на то колико су заједништво, разумевање, емпатија, помоћ и подршка другима заправо важни.

Зимске радости

Датум: 24. Decembar 2023 22:18 Категорија: Новости

У матичној школи у Мајуру, ученици 1-4.разреда са својим учитељицама, одржали су тематски дан под називом,,Зимске радости". У оквиру тематског дана одрађена је радионица ,,Шарање медењака." Наш гост била је мама наших ученица која нас је упутила у технику шарања.

Честитке за другаре

Датум: 20. Decembar 2023 13:45 Категорија: Новости

Ученици у Главинцима  са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић ових дана увелико припремају новогодишње честитке као поклон и изненађење другарици или другу.

На распореду - празничне чаролије

Датум: 12. Decembar 2023 10:41 Категорија: Новости

Почео је децембар, а са њим, на велику радост деце,  и традиционалне празничне активности. Са великим усхићењем ученици млађих разреда спремали су протеклих дана украсе за своје учионице, које сада изгледају другачије него током године - имају окићене јелке, на прозорима пахуље од папира, шарене лампионе.

Почетак ове недеље обележило је и заједничко кићење школске јелке, а зидове хола школе украсили су и зимски пејзажи на платнима, радови чланова школске ликовне секције.