ПРИЈЕМ ЂАКА ПРВАКА - ШКОЛА У ГЛАВИНЦИМА

Датум: 01. Septembar 2021 18:49 Категорија: Новости

Срећан и успешан почетак нове школске године ђацима првацима и осталим ученицима школе у Главинцима,
пожелеле су учитељице Мара Огњановић и Сања Ивковић.

СРЕЋАН ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ!

Датум: 31. Avgust 2021 19:39 Категорија: Новости

РЕД ВОЖЊЕ ЗА УЧЕНИКЕ КОЈИ ПУТУЈУ

Датум: 31. Avgust 2021 18:02 Категорија: Новости

Распоред часова за 2021/2022.

Датум: 31. Avgust 2021 13:41 Категорија: Новости

РАСПОРЕД ДОДАТНЕ, ДОПУНСКЕ, ПРИПРЕМНЕ НАСТАВЕ И ВАННАСТАВНИХ АКТИВНОСТИ

Стручно упутствo за организацију образовно-васпитног рада у основној и средњој школи

Датум: 29. Avgust 2021 21:27 Категорија: Новости

Министарство просвете, науке и технолошког развоја упутило је данас основним и средњим школама Стручно упутствo за организацију образовно-васпитног рада у основној школи у школској 2021/2022. години и Стручно упутствo за организацију образовно-васпитног рада у средњој школи у школској 2021/2022. години. Ова упутства су први основ за организовање, планирање и програмирање укупног образовно-васпитног рада у школама у отежаним условима, почевши од 1. септембра 2021. године.

Поред детаљних стручних упутстава Министарство је послало и прилоге у вези са применом епидемиолошких мера у школама којима се ближе уређују питања организације и спровођења образовно-васпитног рада у условима који захтевају примену низа превентивних и заштитних мера у борби против вируса Covid-19.

На основу одговарајућег стручног упутства Педагошки колегијум и Тим за обезбеђивање квалитета и развој установе постављају основе за израду оперативног рада установе за почетак школске 2021/2022. године.

Директори установа су у обавези да омогуће свим запосленима у школи и родитељима ученика да се благовремено упознају са садржајем одговарајућег стручног упутства и упутствима о мерама заштите и да договорите начине комуникације који ће бити у функцији доследне примене договорених мера, поступака и активности за заштиту здравља ученика и запослених.

Имајући у виду посебан значај почетка школске године за ученике првог разреда у основној и средњој школи и ученике петог разреда у основној школи, посебну пажњу треба посветити организацији првих сусрета наставника и одељењских старешина са ученицима и родитељима ученика, тако да се примене све мере заштите од ширења вируса – физичка дистанца, заштитне маске, спољашњи простор школе, велики унутрашњи простори, представљање и разговори у мањим групама, паузе између састанака са обавезним мерама за чишћење и припрему простора и друге мере. Сугестија је да ови сусрети и састанци буду одржани 31. августа 2021. године.

Министарство очекује да ће се одржати висок ниво солидарности, колегијалности и подршке током отежаног рада, што је био случај и у претходном периоду. У сусрет новој школској години потребно је искористити стечено знање и подржати тимски рад у изналажењу најбољих образовних решења којима ће се умањити утицај епидемиолошких препрека и ограничења.

Преузмите:

План реализације наставе ОШ – школска 2021/22. година

Датум: 23. Avgust 2021 19:23 Категорија: Новости

ШКОЛСКА 2021/22. ГОДИНА

На захтев Министарства просвете, науке и технолошког развоја, Завод за унапређивање образовања и васпитања је припремио План реализације наставе у случају непосредне ратне опасности, ратног стања, ванредног стања или других ванредних ситуација и околности за основну школу, који је саставни део Правилника о посебном програму образовања и васпитања и представља полазну основу за планирање, организацију и реализацију наставе.

ПРЕУЗМИТЕ ПЛАНОВЕ РЕАЛИЗАЦИЈЕ НАСТАВЕ (ШК. 2021/22. ГОДИНА):

ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА ОД 1-4. РАЗРЕДА

Датум: 30. Jun 2021 20:28 Категорија: Новости

30.06.2021. године, ученици од 1-4. разреда имали су екскурзију коју изводи ТА,,Junior travel"doо Јагодина. Релација је била следећа: Мајур-Сурчин-Београд-Авала-Мајур. Све је протекло у најбољем реду, а ученици су пуни утисака уживали на Авали (где је организован и ручак), у зоолошком врту, на Калемегдану... После дужег времена,како ученици,тако и колектив уживали су у дану пуном садржаја.
КЛИК НА СЛИКУ!

СПИСАК УЏБЕНИКА ОД 1-8. РАЗРЕДА ЗА ШКОЛСКУ 2021/2022.

Датум: 10. Jun 2021 11:30 Категорија: Новости

ПРИПРЕМА ЗА ПЕТИ РАЗРЕД - УПОЗНАВАЊЕ УЧЕНИКА СА НАСТАВНИЦИМА И ПРЕДМЕТИМА

Датум: 04. Jun 2021 21:31 Категорија: Новости

Припрема ученика четвртог разреда школе у Главинцима за полазак у пети разред - упознавање са наставницима и предметима.
Час математике и географије са наставницима Маријом Ристић и Маријаном Цветковић.

ДУАЛНО ОБРАЗОВАЊЕ

Датум: 21. Maj 2021 11:22 Категорија: Новости

Дуално образовање је модел средњег стручног образовања у оквиру кога се знање стиче и у школи и у компанији. У зависности од образовног профила за који се ученик определи, он већ у првом разреду може почети да иде и у компанију, на учење кроз рад. Учењем кроз рад ученици усвајају практична и применљива знања у реалном радном окружењу, у компанији.

Неопходност да се формални образовни систем прилагоди потребама привреде за кадровима, подстакла је развој дуалног образовања. На обострану корист компанија и ученика, охрабрује се ученикова продуктивност и мотивисаност за стицање вештина. Након завршетка школовања по дуалном моделу образовања ученик се може запослити код послодавца или покренути сопствени посао, али такође има и проходност за даље школовање. Послодавац на овај начин смањује трошкове обучавања новозапослених и улаже у будућност своје компаније.