ГЛАВИНЦИ - Одељења 1/2 и 3/2

Датум: 26. Decembar 2021 18:02 Категорија: Новости

Срећни празници.
Ученици одељења 1/2 и 3/2 су са учитељицом Мајом Вуксановић правили новогодишње украсе.

БАЈКОВИТИ ДАН У МАЈУРСКОЈ ШКОЛИ

Датум: 24. Decembar 2021 16:10 Категорија: Новости

ФИЛМ УЗ ЧАЈ И КЕКСИЋЕ

Стручна служба ОШ „Радислав Никчевић“ у Мајуру и ове године је за најмлађе
ученике организовала празничну чајанку уз гледање филма. На репертоару је
било анимирано остварење „Рудолф, ирвас црвеног носа“
Ученици првог и другог разреда основне школе у Мајуру и даље причају о
прошлоj среди, када је за њих, на један дан, школска библиотека постала мали
празнични биоскоп: у њој су, на белом платну, преко пројектора, гледали анимирани
филм „Рудолф, ирвас црвеног носа“.
Овај посебан дан ученици ће, како кажу, дуго памтити, јер је угођај био потпун: филм
им се много допао, а док су га гледали, уживали су и у топлом чају и слатким
кексићима. Бајковитој атмосфери допринела је и празнична тематика филма; деца су
била одушевљена емотивном причом о Рудолфу, ирвасу црвеног носа, који је најпре
због овог свог урођеног обележја био одбачен од свих јер је другачији, али на крају баш
због те своје јединствености, али и великог срца и доброте, бива изабран за Деда
Мразовог главног помоћника.
На крају су деца међу собом, али и са својим учитељима, коментарисала филм, а као
главну поруку и поуку издвојили су реченицу коју Деда Мраз казује Рудолфу: „Сви смо
ми различити споља, али је једино важно оно што носимо унутра, у нашим срцима“.
Чајанка уз филм, под називом „Бајковити дан“ организује се у мајурској школи
годинама уназад, и то у оквиру пројекта „Од читања до филма“, који за циљ има
промоцију књижевне и филмске уметности код најмлађих ученика. Организацију је
спровела стручна служба Школе – Весна Недељковић, педагог, и Милица Биорац
Јовановић, библиотекар, уз помоћ и подршку директорке Верице Ивановић Јовановић.

еТwinning пројекти

Датум: 18. Decembar 2021 22:54 Категорија: Новости

У оквиру еТwining пројекта”Свака звезда у Андерсеновом свету, лети ка по неком детету” ученици 3/1 разреда у Мајуру са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, радећи на 2.пројектном задатку “Даске које живот значе зову мале навијаче”, одабрали су Андерсенову бајку “Снежна краљица” , коју је учитељица претворила у драмски текст, а ученици међусобно поделили улоге, израдили параван, лутке, извели луткарску представу и израдили филм који ће моћи да погледају ученици школа пројектних партнера ( Србије, Хрватске, Северне Македоније, Јерменије, Грчке и др.).

ЖИВОТИЊСКО ЦАРСТВО

Датум: 16. Decembar 2021 17:18 Категорија: Новости

У холу ОШ ,,Радислав Никчевић” отворена је изложба фотографија ,,Животињско царство”.
Организатори изложбе су новинарска-фото секција из Мајура и њен вођа - наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић. Аутори фотографија на овој изложби су ученици 5/1 разреда из Мајура.

ПРАЗНИЧНЕ ЧАРОЛИЈЕ

Датум: 15. Decembar 2021 19:01 Категорија: Новости

Ученици од првог до четвртог разреда ОШ „Радислав Никчевић“
учествовали су протекле недеље у кићењу новогодишње јелке у
просторијама школе. Они су се са великим усхићењем латили овог посла,
бирали су украсе, а неки су их и сами направили и донели да додатно
украсе школску јелку. Уз осмех, радост и песму су нас још једном
подсетили колико је лепо бити дете, по годинама или макар само у души,
па уживати свим срцем у новогодишњим и божићним чаролијама.

Свет око нас - ВОДА КАО РАСТВАРАЧ

Датум: 14. Decembar 2021 20:10 Категорија: Новости

Одељење 1/2. Главинци.

60 година од доделе Нобелове награде Иви Андрићу

Датум: 10. Decembar 2021 19:39 Категорија: Новости

Обележавање 60 година од доделе Нобелове награде Иви Андрићу

Велики јубилеј, 60 година од доделе Нобелове награде за књижевност Иви Андрићу, 10.12.2021. обележен је и у нашој школи. Одељења 5/1, 6/1,7/1,8/1, тим поводом, имала су часове српског језика и књижевности у библиотеци матичне школе; предавањем наставнице српског језика и књижевности Јелене Гавриловић Миликић о Иви Андрићу, његовом делу, Нобеловој награди, али и пригодним активностима ученика, указано је на значај једног од највећих догађаја у историји српске књижевности, али и српске културе уопште.

Заједнички час Физичког васпитања

Датум: 08. Decembar 2021 19:41 Категорија: Новости

Ученици трећег разреда на данашњем часу физичког научили су своје другаре другог разреда новим играма уз слоган: ,,Заједно смо и лепши и јачи."
Учитељице Ружица Стојановић Ђорђевић и Маја Мићовић.

eTwinning пројекти у школи

Датум: 20. Novembar 2021 08:21 Категорија: Новости

Ученици 3. разреда у Мајуру, са учитељицом Ружицом Стојановић Ђорђевић, укључили су се у бројне пројекте на еТwiningu.
Пројекат “Албум мог завичаја” подстакнуће их на истраживања културне и природне баштине села у коме живе и широј околини - завичају. Завичај се више воли и носи у срцу ако се о њему више зна.
У току пројекта”Свака звезда у Андерсеновом свету, лети ка по неком детету”, омогући ће им да се ближе упознају са Андерсеновим бајкама, као најлепшим бајкама које прате једно лепо детињство.
Пројектом “Путујемо на Марс”, винуће их у далека пространства свемира и науке, а кроз бројне активности у оквиру пројекта “Ткачнице живота” бавиће се разумевањем других.

Програми слободних наставних активности за 5, 6, 7. и 8. разред основног образовања и васпитања

Датум: 18. Novembar 2021 21:49 Категорија: Новости

Слободне наставне активности (СНА), су део плана наставе и учења који школа планира Школским програмом и Годишњим планом рада. Ученици у сваком разреду, од петог до осмог, бирају један од три програма СНА који школа нуди што значи да ће сваки ученик током другог циклуса основног образовања и васпитања похађати четири различита програма.