16. новембар - Међународни дан толеранције

Датум: 16. Novembar 2018 22:05 Категорија: Новости

Овај дан нас подсећа на поштовање и уважавање другачијих од нас. Генерална Скупштина Уједињених нација је 1996. године позвала земље чланице да установе Дан толеранције у сладу са Декларацијом о принципима толеранције, која је потписана од стране чланица 16.11.1995. године.Данас се слави уважавање и поштовање различитости међу децом и међу одраслима.
УНЕСКО је дао дефиницију толеранције:
толеранција је поштовање, прихватање и уважавање богатства различитости у светским културама, наша форма изражавања и начин да будемо људи.
Трпељиви смо онда када нам се нешто не свиђа, али када због тога нисмо агресивни ( насилни ). Толерантност је ненасиље.
Као што неко има право да му се нешто свиђа, тако неко други има право да му се то исто не свиђа. Толерантност је када никог не присиљавамо да му се свиђа оно што се нама свиђа.
Поштујте свога друга/другарицу иако сте различити и не слажете се у свему, уважавајте мишљење других, прихватите добар предлог.
Не заборавите:
– толеранција не значи да све мора да буде како ви хоћете,
– толеранција не значи да је све свима дозвољено, већ да сви имају иста права,
– толеранција се учи.

Данас је у нашој школи пригодном презентацијом обележен овај дан у организацији стручних сарадника Весне Недељковић и Маје Мићовић.

У издвојеном одељењу у Колару први час старијих разреда био је такође посвећен Дану толеранције.

Угледни час ,,Хајдуци и ускоци”

Датум: 13. Novembar 2018 20:00 Категорија: Новости

Угледни час ,, Хајдуци и ускоци” у корелацији историја/српски језик одржан је 05.11.2018. године. У библиотеци матичне школе ученици 7/1 су, радећи у групама, утврдили и систематизовали знања о хајдуцима и ускоцима стечена у настави српског језика и историје. Корелација ова два предмета, али и ликовне и музичке културе, указала је ученицима и присутним наставницима на значај међупредметног повезивања као кључног сегмента стицања трајних знања. Тимски рад који је био реализован кроз унапред задате истраживачке радове ученика и групни рад на самом угледном часу оснажио је личне потенцијале ученика и подигао њихово самопоуздање за излагање пред већим аудиторијумом.
Реализатори часа наставник историје Владимир Орбовић и наставница српског језика Јелена Гавриловић Миликић осмислили су овај час и као део школског пројекта ,, Живот и обичаји народа српског”.

Најава презентације поводом Међународног дана толеранције

Датум: 13. Novembar 2018 14:31 Категорија: Новости

У петак 16. новембра , поводом обележавања Међународног дана толеранције, биће одржана презентација у матичној школи и истуреном одељењу у Колару. Презентацију организују стручни сарадници Весна Недељковић и Маја Мићовић.

Изложба фотографија "Од речи до слике"

Датум: 13. Novembar 2018 11:49 Категорија: Новости

Изложба "Од речи до слике" постављена је у холу школе до краја новембра. Чланови новинарске-фото секције из Мајура, инспирисани књигом и октобром, месецом који је традиционално посвећен писаној речи и Сајму књига у Београду, направили су маштовит и занимљив колаж фотографија.
Уживајте у њиховој креативности.
Читајте и фоткајте и ви.

Обука за е-дневник

Датум: 09. Novembar 2018 16:14 Категорија: Новости

Данас је у школи одржана обука за вођење електронског дневника коју су водили координатори Андријана Стефановић и Ружица Стојановић Ђорђевић. Присуствовали су сви наставници, стручни сарадници и директор школе.

"Реци НЕ пороцима"

Датум: 06. Novembar 2018 16:34 Категорија: Новости

У уторак 06.11.2018.године одржана је презентација ученицима 7. и 8. разреда под називом "РЕЦИ НЕ ПОРОЦИМА". Презентацију одржали стручни сарадници школе Весна Недељковић и Маја Мићовић у сарадњи са Црвеним крстом.

Угледни час енглеског језика

Датум: 04. Novembar 2018 20:45 Категорија: Новости

Најава за угледни час

Датум: 02. Novembar 2018 09:10 Категорија: Новости

Најава за угледни час "Хајдуци и ускоци" за понедељак, 5. новембра.

Кутак за литерарни тренутак - новости

Датум: 30. Oktobar 2018 11:31 Категорија: Новости

И овог понедељка у Кутку ћете пронаћи нове занимљивости и мудрости, подсетити се стихова непревазиђеног Душка Радовића, дивити се креативности наших ученика...
И, што је најважније, нема плагијата - све је оригинално.

Радујте се читајући

Датум: 28. Oktobar 2018 23:06 Категорија: Новости

Радујте се читајући о, управо завршеном, 63. Сајму књига у Београду, на страници
новинарске - фото секције