,,Шта ми треба да растем до неба?!''

Датум: 10. Oktobar 2022 16:11 Категорија: Новости

Ученици из Главинаца са учитељицом Сањом Ивковић Јевтић.

Поред љубави родитеља,игре,учења-потребни су нам и витамини.
Данас смо правили природне сокове од воћа и уживали у дивним укусима!

Тематски дан ,,Играмо се и учимо "

Датум: 09. Oktobar 2022 15:15 Категорија: Новости

У среду, 5.10.2022.год., оквиру Дечије недеље, у Матичној школи у Мајуру, организован тематски дан,, Играмо се и учимо ".Учитељи матичне школе организовали су заједничко дружење са учитељима и ученицима из свих издвојених одељења наше школе. Уживали смо у заједничком учењу кроз игру и дружење.
клик на слику!

Семинар ,,Настава која подстиче критичко мишљење и решавање проблема "

Датум: 09. Oktobar 2022 15:10 Категорија: Новости

Наша школа је учествовала у обуци за наставнике -Настава која подстиче критичко мишљење и решавање проблема.Кључне вештине које смо савладали на обуци су решавање проблема, развијање критичког мишљења код ученика, дигиталну писменост и креативност.

Европски школски дан спорта

Датум: 06. Oktobar 2022 20:26 Категорија: Новости

''Европски школски дан спорта'' (European School Sports Day) је део кампање NowWeMove (Покренимо се), коју реализује ISCA (Међународна Асоцијација за спорт и културу). Акција има за циљ да се по школама организују спортске активности, како би се друга деца заинтересовала и покренула свест о здравом стилу живљења кроз редовно бављење физичком активношћу у даљем периоду одрастања.

Наша школа је била учесник ове манифестације и организовала такмичење у тенис-фудбалу и бадминтону, а након тога сви ученици од 5. до 8.разреда пешачили су у дужини од 2022м, ка планини Јухор, што симболично означава годину у којој се манифестација одржава.
Манифестацију су спровели наставници физичког васпитања Марина Димитријевић Дејковић и Топлица Андрејић.

Сусретања

Датум: 05. Oktobar 2022 14:40 Категорија: Новости

Пројекат братимљења ОШ ,,Попински борци" из Врњачке Бање и ОШ ,,Радислав Никчевић" из Мајура, чији су идејни творци и координатори наставница српског језика и књижевности Јелена Гавриловић Миликић и наставник технике и технологије Ненад Радовановић, најављен је на Наставничком већу у августу 2022. године и део је Годишњег плана рада за школску 2022/2023. годину.
У оквиру тог ширег пројекта поменуто двоје наставника осмислило је школски пројекат ,,Сусретања - с обе стране Мораве" у који ће бити укључени наставници обеју школа 5-8. разреда. Тим поводом, у петак, 30.09.2022, у посети нашој школи била је делегација ОШ ,,Попински борци".
Делегације обеју школа укрстиле су своја професионална искуства и размениле корисна стручна знања; такође, већи део посете посвећен је раду обеју школа на пројекту и планирању даљих корака у раду. Најављено је и потписивање споразума/повеље о братимљењу које би требало да се реализује 13.10.2022. године у Врњачкој Бањи.

Јесен у школи у Драгошевцу

Датум: 04. Oktobar 2022 20:56 Категорија: Новости

Златна јесен и вредне дечије ручице.

Европски дан језика - 26. септембар 2022.

Датум: 02. Oktobar 2022 23:07 Категорија: Новости

Европски дан језика се традиционално обележава у нашој школи сваке године 26. септембра. Ове године, идеје наставница језика у нашој школи – Јелене Гавриловић Миликић, Биљане Ђокић, Иване Јаковљевић и Тамаре Ивановић успешно су реализоване уз подршку библиотекара школе Милице Биорац и уз помоћ наших ученика - наши петаци су својим другарима представили реч ПРИЈАТЕЉСТВО на 27 европских језика у виду великог постера који су изложили у холу матичне школе, а у холу школе у Колару изложен је постер о језичким занимљивостима из целог света. Наставница енглеског језика је ученике у Колару упознала са новом дигиталном путописном књигом ,,Ларино језичко путовање кроз Европу“. На часовима француског језика ученици су имали прилику да чују популарне и познате музичке нумере на многим европским језицима и пробају да погоде на ком је језику одређена песма, а на часовима српског језика ученици су слушали о важности језичке културе и језичких разноликости.
,, Колико језика говориш, толико вредиш“ (латинска изрека)

клик на слику!

Обележавање Дана српског јединства, слободе и националне заставе

Датум: 16. Septembar 2022 20:46 Категорија: Новости

Наставник историје Стефан Сретененовић подсетио је ученике осмог разреда на значај пробоја Солунског фронта, српском доприносу савезничкој победи у Првом светском рату и утисцима које су неустрашиви српски војници оставили на савезнике, а поводом обележавања Дана српског јединства, слободе и националне заставе.
клик на слику!

Дан српског јединства, слободе и националне заставе

Датум: 15. Septembar 2022 18:59 Категорија: Новости

Поводом Дана српског јединства, слободе и националне заставе, који се обележава 15. септембра, на датум када је 1918. године пробијен Солунски фронт, ученици трећег разреда са својом учитељицом Мајом Мићовић, на часу ликовне културе на пригодан начин обележили овај важан датум за нашу земљу.

Развијамо љубав према читању

Датум: 13. Septembar 2022 12:02 Категорија: Новости

Ученици II и IV разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић уживали у посети библиотеци и позајмили жељену књигу.