Игре у настави

Датум: 30. Mart 2015 20:22 Категорија: Новости

Игре у настави

30.03.2015.године у школској библиотеци одржана је радионица под називом „Игре у настави“. Реализатори радионице биле су Маријана Цветковић, наставник географије и Љиљана Глођовћ Пантић, наставник биологије у основној школи „Рада Миљковић“. Циљ радионице био је упознавање ученика са игром као техником учења у настави, тематско повезивање биологије и географије,упознавање са географским одликама и знаменитостима нашег града,сарадња између школа, подстицање и развој компетенција за целоживотно учење, вештина комуникације и сарадње и дигиталне компетенције. Игра је одувек била и биће централна и најважнија активност у животу детета и моћно средство за подстицање свестраног развоја личности детета, припремајући га за свет одраслих. Примена игара у настави могућа је на свим нивоима образовања и у свим врстама школе. Учесници су били ученици од  5-8 разреда. Радионица је била тако осмишљена да су ученици све време били активни и расположени за рад и игру. На крају су своје задовољство изразили и кроз евалуацију. Радионици су присуствовале колеге наставници,учитељи,библиотекар,педагог и директор школе.

Посета наставника математике четвртом разреду

Датум: 24. Mart 2015 23:31 Категорија: Новости

У школи у Мајуру одржан је час упознавања наставнице математике са ученицима четвртог разреда. Наставница математике, Марија Туцаковић, обрадила је тему Множимо брже и лакше. Кроз ближе упознавање и разговор ученици су научили одређене олакшице приликом множења вишецифрених бројева.

Час француског језика у четвртом разреду

Датум: 23. Mart 2015 22:24 Категорија: Новости

03.02.2015. и 18.03.2015.године
У школама у Мајуру и Колару, наставница француског језика Биљана Ђокић, одржала је час упознавања са ученицима четвртог разреда. Кроз причу, песму, анегдоте, филм о "Белој Гриви", ученици су се упознали са најбитнијим одликама Француске. Циљ часа је да се код ученика на креативан начин побуди максималан интерес, мотивација и љубав према француском језику. Знање још једног језика је богатство човека.
"Колико језика знаш - толико вредиш!"

Час историје у IV-1 и IV-2

Датум: 17. Mart 2015 21:41 Категорија: Новости

Наставник историје Владимир Орбовић одржао је час упознавања у одељењима IV1 и IV2. Циљ часова био је представљање предмета историје ученицима кроз теме доласка Срба на Балканско полуострво, првих српских династија и живота у средњем веку.

МЕЂУНАРОДНИ ДАН БРОЈА ПИ

Датум: 14. Mart 2015 16:12 Категорија: Новости

Детаљније о овом занимљивом дану, прочитаајте на сајту испод:

Такмичење "Мислиша"

Датум: 14. Mart 2015 15:38 Категорија: Новости

У четвртак, 12.марта у одржано је математичко такмичење „Мислиша“ у нашој школи. Учешће у такмичењу имали су ученици и млађих и старијих разреда. Такмичење је организовала наставница математике, Марија Туцаковић у сарадњи са учитељима наше школе и МД „Архимедес“. Младим математичарима наше школе су након такмичења додељени сертификати и пригодни поклони захваљујући Математичком друштву „Архимедес“.

Трећи регионални сајам образовања "NOUFEST 2015"

Датум: 13. Mart 2015 14:57 Категорија: Новости

Трећи регионални сајам образовања "NOUFEST 2015"  посетили су ученици наше школе 7 и 8. разреда из Колара, 13.марта, у пратњи наставника: Топлице Андрејић, Младена Ристановића и Маријане Цветковић. Одлазак на сајам  био је организован и бесплатан захваљујући аутобуском превознику EUROLIN из Параћина.
Промоција средњих школа и факултета била је у згради Високе медицинске школе струковних студија у Ћуприји. Ово је била идеална прилика за све будуће средњошколце да, на једном месту, сазнају све оно што им може помоћи при одлучивању о свом предстојећем животном позиву. Осим тога, ученици су се дружили са роботима, учили како се програмирају видео игрице, сазнали све о ласерима, а поједини су искористили умешност ученика смера струковни козметичар естетичар да се нашминкају и улепшају.

Општинско такмичење из историје

Датум: 11. Mart 2015 18:46 Категорија: Новости

Општинско такмичење из историје одржано је 08.03.2015. године у ОШ "Рада Миљковић". Општинско такмичење из историје одржано је 07.03.2015. године у ОШ "Рада Миљковић". На такмичењу је учествовало седморо ученика наше школе. Наши ученици остварили су следеће резултате: Душан Пантић V/2 и Никола Миловановић V/2 заузели су 12. и 15. место у конкуренцији од 23 такмичара, Александра Вукадиновић VI/2 заузела је девето место у конкуренцији од 31 такмичара, Сандра Матејић VII/1 и Никола Јаћимовић VII/2 заузели су шесто и 14. место у конкуренцији од 29 такмичара, и Анђела Вукадиновић и Ђорђе Љубомировић заузели су 12. и 16. место у конкуренцији од 25 такмичара. Нажалост, наши ученици нису се пласирали на окружно такмичење.

Датум: 04. Mart 2015 13:42 Категорија: Новости

Ученици ОШ "Радислав Никчевић" учествовали су на турниру у малом фудбалу, које је одржано у спортској хали. Ученике је на турнир водио наставник физичког васпитања Топлица Андрејић"

Угледни час из техничког и информатичког образовања

Датум: 27. Februar 2015 20:35 Категорија: Новости

Дана 26.02.2015.године, у школској библиотеци, Андријана Стефановић, наставница техничког и информатичког образовања, одржала је угледни час за наставну јединицу Моделовање аутоматских система и робота. Ученици, колеге, и директор школе имали су прилику да се упознају са новим технолошким достигнућима. На почетку часа присутни су, гледајући кратки филм о роботима, уочили све сличности и разлике које постоје између робота и човека. Током целог часа ученици осмог разреда су активно учествовали у настави, састављајући роботе које су на крају часа и презентовали. Овом занимљивом часу присуствовао је и дипл.инжењер информатике Ивица Лазаревић, аутор пројекта. Овај час ће ученицима бити од помоћи приликом одабира средње школе.
Час је посетила и телевизија РТЈ, снимак погелдајте овде