УГЛЕДНИ ЧАС ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 18. Maj 2017 22:17 Категорија: Новости

У уторак, 09.05.2017. године, у ОШ „Радислав Никчевић“ у Мајуру, одржан је угледни час из српског језика.

Тема овог часа била је „Легенде о европским градовима“ В. Хулпах. Ученици 6/1 и наставница српског језика Јелена Гавриловић Миликић повели су бројне присутне госте на занимљиво путовање кроз легенде о европским престоницама – Смедереву, Риму, Атини и Прагу. На занимљив и креативан начин, корелацијом историје, географије и музичке културе, мноштво података прожело је ову наставну јединицу из српског језика. Како је циљ часа био ширење опште културе ученика, корелацијом грађе из четири предмета и њиховим укрштањем са несвакидашњим подацима о Јагодини, Београду, Крагујевцу, ученици и присутни су на најадекватнији начин повезали новостечено знање са средином у којој живе и проширили своје културне видике.