ЕЛЕКТРОНСКО НАСИЉЕ И БЕЗБЕДНОСТ НА ИНТЕРНЕТУ

Датум: 02. Maj 2017 20:46 Категорија: Новости

У среду 26.04.2017.године, са ученицима 8-1,одржана је радионица на тему „Електронско насиље и безбедност на интернету“. На интернету постоји неколико хиљада организација које се баве неким од многобројних начина искоришћавања деце. Велики број тих организација легално су пријављена предузећа, хуманитарне или невладине организације са правним идентитетом. Међутим, испод "шареног плашта" примамљивих могућности за бољи живот најчешће се крију циљеви трафикинга, проституције, разних врста крађа и других начина искоришћавања жртава. Под електронским тј.  дигиталним насиљем подразумевамо све случајеве у којима неко користи електронске уређаје (мобилни телефон, рачунар, камеру...) и интернет да би некога намерно уплашио, увредио, понизио или га на неки други начин повредио. Циљ ове радионице био је да се ученици упознају са ризицима коришћења интернета и друштвених мрежа, као и са начином да се исти користе безбедно. Реализатор је била наставница географије Маријана Цветковић.