Пројекат UN World Space Week “Светска недеља Свемира Србија”

Датум: 08. Oktobar 2016 21:20 Категорија: Новости

У петак, 07.10.2016.године ученици 8. разреда из Колара, 1,2 и 4 -ог разреда из Главинаца, са својим учитељицама, наставницом географије и родитељима, били су гости и учесници пројекта “Светска недеља Свемира  у Србији”, одржаног у Доњим Комарицама у ОШ „19. Октобар . Промоција науке, размена стваралачких искустава кроз активности деце и стариjих „Мостови међу генерацијама“, дружење, игра и песма обележили су овај дан, који ће трајно остати као дивна успомена на сарадњу више школа и ученика млађих и старијих разреда.

Тим  наставника за ову активност:
1.ученици 1. до 4. и учитељице Драганка Димитријевић и Маја Миловановић из ОШ „Јоца Милосављевић“ Багрдан/ Стрижило општина Јагодина *ученици Ромске националности из ромског села / румунски језик, ИО Горњи Рачник ученици и учитељица Весна Јанковић
2. Ученици 8. разреда и наставник географије Маријана Цветковић ОШ „Радислав Никчевић“ Коларе,
3. Комбиновано одељење учитељице Ружице Стојановић Ђорђевић и Данијеле Петковић ОШ „Радислав Никчевић“ Главинци ,
4. Предшколска установа „Чуперак“ припремна предшколска група издвојеног одељења Доње Комарице и васпитач Ненад Шимшић.
5. Ученици 2.-4. разреда ОШ „19. Октобар“ издвојеног одељења из Кормана учитељице Зора Милошевић, Ивана и педагошки асистент Тања Ђорђевић, *ученици Ромске националности из српског села на српском језику,
6. Присутни родитељи су такође учесници у активностима.
7.Домаћин ОШ „19. Октобар“ издвојено одељење Доње Комарице ученици комбинованог одељења 1/3 разреда учитељица Снежана Вељковић и ученици 4.разреда и учитељица Милена Рилак.