Међународно TIMMS истраживање: Спрски четвртаци изнад просека

Датум: 08. Decembar 2020 18:04 Категорија: Достигнућа

Спрски четвртаци изнад просека: Обајвљени резултати међународног TIMMS  истраживања

Ученици четвртог разред основне школе освојили су 508 поена из математике и 517 поена из природних наука на међународном  TIMMS истраживању. То је знатно изнад посека који износи 500 поена.

Ово истраживање одржава се сваке четврте године, а наши ђаци у њему учествују од 2003. године.

Према подацима Института за педагошка истраживања, 2015. ученици четвртог разреда основне школе заузели су 24. место из природних наука и 27. место из математике од 49 земаља које су учествовале у овом истраживању. Ово је најбољи успех који је Србија постигла од 2003. од када наша земља учествује у овом великом међународном истраживању.

У овом истраживању учествовали су и ученици наше школе,
са својим учитељем, Бојаном Цветковићем и координатором,
наставником информатикеи рачунарства, Душицом Дојчиновић.