Дружење са песником Љубивојем Ршумовићем

Датум: 25. Novembar 2014 22:02 Категорија: Новости

Дете треба да посматраш,
ал му немој на пут стати.
Што га пре човеком сматраш
пре ће човек и постати!“

Ученици наше школе од 1-8.разреда 22.10.2014.године су имали прилику да се упознају и друже са легендом дечјег песништва, Љубивојем Ршумовићем. Песник им је на почетку објаснио да је погрешно сматрати одрасле особе „ дечјим писцима“ јер су такви одрасли заправо деца. Дружење је отпочело стиховима које су писцу рецитовали наши ђаци и са дечјом химном „ Деца су украс света“. Љубивоје је затим прочитао неке од својих песама, многе су ученици рецитовали заједно са њим и показали да је он њихов омиљени песник. Уследили су неизбежни „фазони и форе“, који код деце развијају логичко размишљање јер траже брзе и креативне одговоре. Песма, игра и смех орили су се тих сат времена у сеоском дому у Мајуру. Остала су насмејана и задовољна дечја лица, захвална на незаборавним тренуцима које нам је пружио и нада да поново дође у наше село.

„Дете није дете, играчка за стрине и тете, дете је дете да га волите и разумете.“