„ Европски дан страних језика“

Датум: 01. Oktobar 2014 22:42 Категорија: Новости

Савет Европе је иницирао обележавање европског дана језика 2001. год. и од тада се он обележава заједно са Европском Унијом сваке године 26.септембра.
Широм Европе охрабрују се и млади и стари да науче нове језике, у школи и ван ње.
Учење језика је корисно и за младе и старије, јер никад није касно да се научи нови језик и ужива у могућностима које учење новог језика пружа.
За „ Европски дан страних језика“  ученици наше школе спремили су пригодан програм у матичној школи у Мајуру и издвојеном одељењу у Колару. Ученици од 4-8 разреда рецитовали су и певали песмице на енглеском и француском језику и на интересантан и занимљив начин показали своје знање страних језика. Наставници који су организовали и реализовали ову активност су: Тамара Ивановић и Бојана Цоцић, наставнице енглеског језика и Биљана Ђокић,наставница француског језика.