Школе за 21. век: унапређење наставне праксе

Датум: 14. Oktobar 2019 20:57 Категорија: Новости

Пилот-пројекат ,,Школе за 21. век” који је као трогодишњи пројекат осмислила и спроводи организација British Council у сарадњи са BBC-јевом образовном фондацијом micro:bit представљен је у оквиру тродневног семинара 10-12. октобра и наставницима основних школа у Јагодини. Циљ овог програма је да милион ученика узраста 10-15 година стекне вештине критичког мишљења и решавања проблема, као и да усвоји практичнне вештине програмирања уз помоћ micro:bit уређаја.

Наставнице наше школе Марија Ристић, наставница математике, Мила Нешић, наставница информатике и рачунарства и Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности прошле су тродневну обуку, а новине које ће сви наставници имплементирати у образовни процес ће представити на Одељењском већу у уторак 15.10.2019. Тада ће бити представљен и школски пројекат који је део целокупне реализације обуке, а у који су укључени сви предметни наставници наше школе. Аутори школског пројекта ,,Буди фит уз микробит” су наставнице Марија Ристић, наставница математике, Мила Нешић, наставница информатике и рачунарства, Маријана Цветковић, наставница географије, Јелена Гавриловић Миликић, наставница српског језика и књижевности.