„ИМАМО ЦИЉ – ДОЂИ НА СТАРТ“ - ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО

Датум: 05. Oktobar 2019 07:59 Категорија: Новости

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмладку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад.
Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај. Дужина стазе коју млади треба да претрче разликује се у зависности од узраста.
Масовним учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и највишим хуманим вредностима.
Ученици наше школе са наставницом Бојаном Живковић учествовали су у овој трци и освојили значајне резултате.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"