Међународни дан Европских језика

Датум: 25. Septembar 2019 16:50 Категорија: Новости

Међународни дан Европских језика, 26. септембар,  је традиционално обележен у нашој школи у реализацији наставника и ученика старијих разреда.

Наставнице француског језика Биљана Ђокић, енглеског језика Тамара Ивановић и српског језика Јелена Гавриловић Миликић су са ученицима од петог до осмог разреда припремиле презентацију о чињеницама и занимљивостима о језицима широм света, подржале ученике који су рецитовали на француском језику, и учествовале у квизу са осталим присутним колегама и ђацима где су сви имали прилику да чују и виде како се "РАЗГОВАРАЈ САМНОМ" каже на 40 европских језика. Хвала свима који су својим учешћем и ангажовањем помогли да на леп и интересантан начин обележимо овај дан.

"QUOT LINGUAS CALLES, TOT HOMINES VALES" - Kолико језика говориш, толико људи вредиш!