„О свом динару ја одлучујем“

Датум: 19. Septembar 2019 19:49 Категорија: Новости

У среду, 18.09.2019.године,  започета је реализација школског пројекта „О свом динару ја одлучујем“. Овај пројекат реализује се у оквиру Фин Пис пројекта Републике Србије.
Аутори пројекта су Ружица Стојановић Ђорђевић и Бојан Цветковић, а реализатори сви учитељи наше школе. Пројекат се реализује у матичној школи у Мајуру, као и у издвојеним одељењима у Главинцима, Колару, Драгошевцу и Медојевцу, са ученицим од 1. до 4.разреда. Циљ пројекта је развијање предузетничког мишљења, финансијске писмености и штедних навика и разумевање значаја штедње.
 У првом кораку пројекта ученици су кроз игру нешто више сазнали о историјским личностима на новчаницама и о историјату новца, са циљем да се упозна појам робне размене - трампа. Решавали су и математичке задатке у којима се говорило о штедњи и играли игру „купац-продавац“.  Како прича о штедњи не би била само теоријска, ученици су израђивали одељењску „касицу прасицу“ и показали своју креативност.
 У даљем току пројекта ученици ће израђиватиразне предмете које ће  продавати у Дечијој недељи на јесењем базару. На овај начин ће научити да направе план прихода, расхода и потрошње и сами доносити одлуку шта ће са зарађеним новцем.

Фотографија корисника ОШ "Радислав Никчевић"