КРЕНИ И ТИ У „СУНЧАНЕ АВАНТУРЕ“

Датум: 15. Jun 2019 11:33 Категорија: Достигнућа

На такмичењу организованом у оквиру едукативне кампање „ЗАШТИТА ЗА СВЕ“  учествовала је и ОШ „Радислав Никчевић“ Мајур, издвојено одељење у Главинцима.  У Хали спортова „Ранко Жеравица“  на Новом Београду, ученици ове школе са учитељицама Ружицом Стојановић Ђорђевић и Данијелом Петковић,  такмичили су се у знању о одговорном понашању на сунцу  са још четири одељења основних школа из Србије. Прилику да се такмиче на овом занимљивом турниру имало је око 100 основаца, захваљујући својим учитељицама, чије су  наставне методе на тему заштите од сунца изабране као најбоље на конкурсу „Два лица сунца“.  Такмичење у Хали спортова организовано је по принципу популарних игара без граница. Ученици из свих пет школа показали су изузетно знање о ефектима сунца на здравље и кожу и потребним мерама заштите.  У томе су имали помоћ другара, родитеља и пријатеља, који су их бодрили са трибина.
               Едукативна кампања „Заштита за све“ за циљ има учење деце и информисање родитеља и просветних радника о одговорном понашању на сунцу. Кампању спроводе Еуцерин Србија и Фонд Б92, уз подршку Министарства здравља и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.