Угледни час енглеског језика и историје

Датум: 05. Jun 2019 23:02 Категорија: Новости

У уторак 21.05.2019. у матичној школи у Мајуру одржан је угледни час енглеског језика у корелацији са историјом, а у оквиру школског пројекта "Живот и обичаји народа српског".

Ученици одељења 8-1 у Мајуру су у сарадњи са наставницом енглеског језика Тамаром Ивановић и наставником историје Владимиром Орбовићем припремили презентације о краљевским династијама Виндзора и Карађорђевића и показали су родбинску повезаност ове две породице . Током часа ученици су учествовали и у изради постера који сликовито показује на који су тачно начин ове две династије повезане. Овај час је реализован у оквиру школског пројекта и на врло очигледан начин ученици су објаснили и приказали обичај уједињена краљевских породица  кроз брачне везе, а све зарад ојачања државних веза. Часу су присуствовали и други чланови школског колектива и имали су прилику да чују излагања ученика на српском и енглеском језику.