Књижевно преподне у друштву Дејана Алексића

Датум: 16. April 2019 22:24 Категорија: Новости

Једна од пратећих активности приликом прославе Дана школе, традиционално, је и сусрет са писцем. Поводом 111 година ОШ ,,Радислав Никчевић”, у посети нам је био савремени српски песник и прозаиста Дејан Алексић чија су дела уврштена у основношколску лектиру. С писцем су се дружили ученици 1-8. разреда из матичне школе и из свих подручних одељења. Предивни стихови о дневнику једног вола, такмичење у изговарању брзалица, мали огласи бувице и бувца, загонетке, на духовит и поучан начин представили су део књижевног рада Дејана Алексића. Најуспешнији ученици у решавању загонетки били су Алекса Стојановић 8/1 и Анђела Пљеваљчић 8/1. Они су награђени књигом поезије ,, Шта сам оно хтео да кажем” коју им је писац поклонио. Чланови новинарске-фото секције интервјуисали су писца; тај интервју можете прочитати на страници секције (на сајту школе).