КАДА СЕ УДРУЖЕ МЛАДОСТ И ЉУБАВ ПРЕМА МУЗИЦИ

Датум: 15. Mart 2019 10:13 Категорија: Достигнућа

Док његови вршњаци разоноду проналазе у другим стварима, Жељко Јевремовић из Драгошевца, ученик 7-2 ОШ „Радислав Никчевић“ у Колару, од другог разреда основне школе свира хармонику. Некада проводи 5-6 сати дневно вежбајући.
Кажу да се љубав према хармоници рађа. Све што је потребно јесте музикалност, с једне стране, али и жеља, воља и труд које треба уложити, како би постали успешни виртуози на том инструменту. Жељко  потиче из музичке породице, његов отац такође свира хармонику.
Од 3. разреда основне школе похађа музичку школу „Владимир Ђорђевић“ у Јагодини одсек за хармонику, а у плану му је и даље напредовање. Од прошле године бригу о његовом усавршавању преузима и Горан Јованчић мајстор хармонике.
Током година освајао је бројне награде од којих издваја најдраже:

• 1. место – европско такмичење хармоникаша у Бечу
  • 1. место - прва хармоника Европе у Иванову у Војводини
  • 1. место – прва хармоника Србије у Параћину
Жељко је заволео хармонику као дете јер је одрастао у породици где су често знали да седну и засвирају од срца. Волео би да више младих људи заволи и свира овај инструмент.

Фотографија корисника ОШ  Ð¤Ð¾Ñ‚ографија корисника ОШ