Угледни час ,, Богородични празници/Годишњи обичаји у Срба"

Датум: 11. Decembar 2018 12:35 Категорија: Новости

У понедељак, 10.12.2018, у холу матичне школе, одржан је угледни час у корелацији верске наставе и српског језика ,, Богородични празници/Годишњи обичаји у Срба". Реализатори часа Младен Ристановић и Јелена Гавриловић Миликић окупили су три одељења 4/1, 6/1, 8/1 и, кроз истраживачке радове на којима су ученици предано радили, презентације које су ученици припремили на тему Рођења Богородице, Успења Богородице, српских манастира и обичаја у народу, расветлили  многе детаље о Богородици и њеном животу, као и о обичајима у вези с њом који су вековима присутни у нашем народу. Посебна вредност овог угледног часа јесте повезивање вршњачких група, јачање свести о тимском раду, као и развијање међупредметних компетенција ( сарадња, дигитална компетенција, учење, естетичка, рад са подацима и информацијама ...). Квиз знања и интервју с оцем Мирославом,који је приредила ученица 8/1 Милена Милићевић, били су изненађење за све присутне госте и довели су до веома креативне и динамичне завршнице часа.
Овај угледни час део је пројекта ,,Живот и обичаји народа српског".