Угледни час ,,Хајдуци и ускоци”

Датум: 13. Novembar 2018 20:00 Категорија: Новости

Угледни час ,, Хајдуци и ускоци” у корелацији историја/српски језик одржан је 05.11.2018. године. У библиотеци матичне школе ученици 7/1 су, радећи у групама, утврдили и систематизовали знања о хајдуцима и ускоцима стечена у настави српског језика и историје. Корелација ова два предмета, али и ликовне и музичке културе, указала је ученицима и присутним наставницима на значај међупредметног повезивања као кључног сегмента стицања трајних знања. Тимски рад који је био реализован кроз унапред задате истраживачке радове ученика и групни рад на самом угледном часу оснажио је личне потенцијале ученика и подигао њихово самопоуздање за излагање пред већим аудиторијумом.
Реализатори часа наставник историје Владимир Орбовић и наставница српског језика Јелена Гавриловић Миликић осмислили су овај час и као део школског пројекта ,, Живот и обичаји народа српског”.