УГЛЕДНИ - ЈАВНИ ЧАС ЕНГЛЕСКОГ ЈЕЗИКА

Датум: 04. Maj 2018 22:43 Категорија: Новости

У петак  04.05. 2018. године ученици одељења 8-1 из Мајура су са наставницом енглеског језика, Тамаром Ивановић, припремили специјални угледни час под називом " Favourite Holiday Destinations" за ученике од 5. до 8. разреда.  Овај час је осмишљен по идеји наставнице енглеског језика ,а у оквиру рада школског тима за међупредметне компетенције и предузетништво. Циљ оваквог часа је да повеже више наставних предмета у целину из које ће ученици моћи да усвоје одређене наставне садржаје, а истовремено и да искористе своја  знања и умећа из области географије, информатике, ликовне културе и, наравно, енглеског језика како би подучили друге ученике. Ученици и наставници наше школе, као и директор и педагог, имали су прилику да се упознају са неким од најпопуларнијих туристичких дестинација Европе. Ученици одељења 8-1 припремили су презентације и постере којима су илустровали лепоте Грчке, Бугарске, Турске, Црне Горе, које су увек биле врло посећене , али и лепоте Италије, Француске, Шпаније и Ирске које имају толико тога да понуде . Овај час био је велико уживање за све присутне.