УСКРШЊА РАДИОНИЦА

Датум: 29. Mart 2018 09:29 Категорија: Новости

У Колару је одржана ускршња радионица. Циљ је био да буду укључени сви ученици од првог до осмог разреда, учитељи и наставници ликовне културе, биологије, математике и физичке културе. Деца су подељена у групе, групе су добиле задатке да осликају ускршња јаја. Ученици су заједно са учитељима или наставницима радили на својим задацима, на пример: са наставницом биологије осликавали су флору и фауну, наставницом математике бројеве и формуле,  наставницом ликовне културе комбиновали различите боје, са наставницом физичког васпитања наставна средства а са учитељима религиозне мотиве. Ово је био одличан пример корелације у оквиру интегративног, тематског приступа настави. Тематски приступ настави омогућује интегрисано повезивање садржаја из различитих научних дисциплина, односно предмета у оквиру одабране теме – УСКРС. Учење које је засновано на међусобном повезивању наставних садржаја може бити за децу веома стимулативно ,подстицајно, интересантно и забавно , што је и остварено на овој радионици.