ЛИТЕРАРНИ КОНКУРС "ЈАРА ЛАБУД"

Датум: 04. Decembar 2017 10:50 Категорија: Достигнућа

У петак, 01.12.2017, у Народној библиотеци " Радислав Никчевић" у Јагодини, одржано је литерарно такмичење ученика основних школа посвећено легендарном јагодинском песнику Јари Лабуду.

Ученице наше школе, чланови литерарне секције, предвођене наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић,  традиционално су учествовале на овом такмичењу. Нашу школу представиле су Анђела Соколовић 6/1 причом " Моја драгоценост", Милена Милићевић 7/1 песмом " Стаклена принцеза" и Бојана Ивановић 7/1 песмом " Соколе". У дивној атмосфери градске библиотеке, ученици и присутни наставници уживали су у песничком и прозном умећу младих талената, а посебну драж и мотивацију за даљи рад свима је дао коментар жирија " да је језичка култура ученика на изузетном нивоу".
Ученица 6/1 Анђела Соколвић освојила је треће место. Њен рад, као и радови осталих учесника конкурса, биће истакнути у холу школе и представљени на књижевној вечери коју припремају чланови литерарне секције из Мајура.