ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО

Датум: 07. Oktobar 2017 10:45 Категорија: Новости

„Трка за срећније детињство“ је једна од традиционалних, најмасовнијих и најшире прихваћених реакреативно-хуманитарних активности Црвеног крста намењена подмладку и омладини. Ова активност има за циљ да међу младима у основним и средњим школама подстакне хуманост, промовише здраве стилове живота и пропагира волонтерски рад.
Црвени крст са календаром активности Црвеног крста Србије организује ову акцију у првој недељи октобра месеца. Млади волонтери наше организације обавештавају ученике основних и средњих школа о трци, начину учествовања и циљу саме манифестације.
Сама трка има пре свега хуманитарни карактер, а не такмичарски значај. Дужина стазе коју млади треба да претрче разликује се у зависности од узраста.
Масовним учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и највишим хуманим вредностима. Слоган трке је „ИМАМО ЦИЉ – ДОЂИ НА СТАРТ“.
У петак 6. октобра одржана је трка у школи у Колару. Сви ученици су учествовали, чак ни киша која је падала није могла да поквари добро расположење. Резултати су следећи:

5. разред
1.место Анђела Стојадиновић