МЕЂУНАРОДНИ ДАН ПИСМЕНОСТИ

Датум: 25. Septembar 2017 10:40 Категорија: Новости

UNESKO је 1967. године 8. септембар прогласио Међународним даном писмености са циљем да се подигне свест људи о значају писмености за појединца и друштво.

Традиционално, овај дан обележили су ученици 5-8. разреда матичне школе са наставницом српског језика Јеленом Гавриловић Миликић. Ученици су припремили реферате на тему историје развоја писмености, врста писмености, буквара и његовог развоја… Наставница Јелена Гавриловић Миликић указала је ученицима на важност описмењавања, као и на поражавајући податак да је 08.09.2017. у свету више од 862 милиона људи неписмено, а да је у Србији тренутно више од милион неписмених.
    Ученици су своју креативност показали и израдом паноа на тему писмености.