ДАН ЕВРОПСКИХ ЈЕЗИКА

Као и сваке године до сада, у нашој школи је 26.09.2023. обележен Дан Евопских језика. Овогодишња тема биле су ПОЗАЈМЉЕНИЦЕ (ТУЂИЦЕ) – речи у српском језику које су позјамљене из других језика. Наставнице српског језика Јелена Гавриловић Миликић и Ивана Јаковљевић су ученике у Мајуру и Колару упознале са основним правилима позајмљеница, са потребом језика да позајми речи из других језика као и са врстама и групама позајмљеница,. Наставнице страних језика Биљана Ђокић и Тамара Ивановић су упознале ученике са Галицизмима (речима позајмљеним из францускох језика) и са Англицизмима ( речима позајмљеним из енглеског језика). Ученици су на крају учествовали у квизу где су покушавали да погоде из ког језика су позјамљене речи које су има наставнице читале.
Дечија недеља - Спортске игре

У оквиру још једног дана Дечије недеље под слоганом ,, Велико срце деце Србије ", ученици млађих разреда забавили су се спортским играма које су организовали са својим учитељицама.
Дечија недеља-Велико срце деце Србије

У оквиру Дечије недеље, ученици млађих разреда цртали су и писали своја права и обавезе што је и био део програма.
Крос 2023

Призив Светог Духа за почетак нове школске године

За срећан и благословен почетак нове школске године, одржан је против Светог Духа у Мајуру и Главинцима. Молитвеном скупу су присуствовали ученици од првог до четвртог разреда са својим учитељима и вероучитељем.
ПРИРЕДБА ЗА ЂАКЕ ПРВАКЕ

У петак, првог септембра, сви ђаци су се, након двомесечног летњег распуста, вратили у своје клупе. Тада смо срдачно дочекали и наше нове ђаке - прваке. Тим поводом, ученици другог разреда су са ученицима четвртог разреда припремили пригодну приредбу за нове ученике ОШ "Радислав Никчевић".
Јагодински маратон - Елеонора

На четвртом Јагодинском маратону, одржаном у недељу, 3. септембра, ученица наше школе Елеонора Стојановић (8-1) освојила је 1. место у женској категорији трке на пет километара. Елеонора је трасу трке истрчала за 30 минута и тиме се истакла као најбржа међу другим учесницама трке на пет километара. Она каже да се за маратон није дуго припремала, не тренира атлетику, али је повремено током летњег распуста са својом сестром одлазила на трчање и у теретану. Колектив ОШ "Радислав Никчевић", као и сви њени ученици - поносни су на овај резултат. Велико браво за Елеонору!
Ђаци прваци

Прослава мале матуре у Главинцима

19.06.2023. године ученици 4. разреда из Главинаца су са својом учитељицом Сањом Ивковић Јевтић прославили завршетак четвртог разреда у прелепој атмосфери.
Квизирација - додела награда

У понедељак, 12. јуна 2023. године у богословији Светог Јована Златоустог у Крагујевцу уручене су награде на одржаном такмичењу Квизирација. Нашу школу су представљали Емилија Стефановић 6/1, Милица Кларић и Давид Николић 8/1, који су заузели треће место на окружном такмичењу и учешће на републичком. Награде је уручио ректор богословије протојереј – ставрофор проф. др Зоран Крстић.